Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

LOCURI PE UNDE MANCAM CEVA BUN LA UN PRET DECENT


beny

Postări Recomandate

  • Members

Acum cu preturile astea de "Criza" la multe parcari si popasuri de prin tara(pe afara nu am fost de ceva vreme)  de multe ori e mai rentabil sa papi o mancare calda decat mezeluri sau alte prostii asta bineinteles daca nu avem timp si buna dispozitie sa gatim ceva la "LADA". Daca ati mancat undeva si ati fost multumit dati-ne de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Un astfel de local am "descoperit" acum o luna pe E60,iesim din Cluj inspre Oradea trecem de prima localitate Floresti iar la vreo 4-5 sute de metri pe stanga avem un depozit de euro paleti dupa care este o benzinarie mica cu un restaurant , parcare de camioane pazita,spalatorie de camioane,itp camioane reparatii tahografe si daca nu ma insel este un baiat care repara si statii.Restaurantul este de nota 6,7 dar meniul zilei este de nota 10.La 13 ron ciorba de burta si cartofi prajiti cu snitel de pui si salata de varza :P.NU vreu sa fac reclama daca colegii moderatori o considera reclama pot sa o stearga.

  DRUMURI BUNE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca  nu  ati reusit sa opriti la benzinaria mai sus mentionata nu-i bai ,mergeti pana iesiti din urmatoarea localitate Gilau si pe dreapta va apare un Rompetrol ot asa cu restaurant ,parcare si ceva cazare dc nu ma insel.Acolo e 14 roni meniul zilei mancare la fel buna si destul de multa  si restaurantul mult mai "aranjat".

  DRUMURI BUNE!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

  Pentru cei care bat drumul spre sudul Europei si tranziteaza Slovenia le recomand sa faca o pauza la Maribor in parcarea firmei de transport Komel.Se maninca foarte bine la 3,80 euro meniul.Pentru a face pauza mare se plateste o taxa de 10 euro in care este inclus un meniu gratis iar un dus costa 2 euro.Tot aici gasiti pompa de motorina si de Ad-blu fiind acceptate carduri UTA si DKW, in vecinatate la aproximativ 500 de metri se gaseste un magazin Hofer.Accesul la aceasta parcare se poate face din doua directii: daca veniti dinspre Romania iesiti de pe autostrada pe iesirea Rogoza si tineti directia Maribor aveti de parcurs o distanta de aproximativ 500 de metri de la autostrada la parcare, daca veniti dinspre Italia la bifurcatia Slivnica tineti directia spre Maribor, adica pe centura veche a Mariborului, la al doilea semafor virati dreapta iar la circa 400 de metri gasiti parcarea, ca reper aveti magazinul Hofer la semafor in stinga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De departe am cea mai buna oferta.De veniti prin Braila si va nimeriti in ora pranzului ( 12-13) va duc la cantina unei societati unde cu 5 lei se mananca ciorba cu carne de porc sau pui si felul 2 diferit, dar tot cu ceva friptura.Vinerea fasole de post felul 2.Din meniu:

paste cu friptura, varza cu ciolan,piure,fasole,piftele cu sos,pilaf,tocana de cartofi cu carnat fript,etc.Lipsesc salatele asezonate si desertul, servetelele si scobitorile dar la 5 lei eu zic ca nu e de comentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Pe centura Bucurestiului la vreo 2 km de A1 spre Domnesti la motelu cu restaurant de la Lukoil am mancat la meniul zilei ciorba de burta , ceafa la gratar cu cartofi prajiti si salata + clatite cu dulceata si frisca la pretul de 20 lei. La ciorba mai puneti voi sare si otet.

Oricum multumit, asta m-ar fi costat vreo 30 lei in alta parte.  Pana acum evitam sa mananc in restaurante pe la Bucuresti dupa cateva experiente neplacute.

Dar cel mai bine intrati la Sel Gros la rotiserie pentru chiftele: mult, ieftin si foarte bun.

Mentionez si fast food-ul din Real dar nu as zice ca e prea ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La Unirea , jud. Alba , la intrarea dinspre Aiud se mananca foarte bine , ciolan imens , si preturi corecte (3 portii au costat 30 lei cu tot cu paine si salata)

Alt popas la care merita sa stai este la Boita , doar ca nu imi mai amintesc numele ! La fel , portii mari si preturi mici !  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator Anonymous

Băieţi , se mănâca bine când vi de la Târgu Mureş aproape de Sighişoara in "Dealul Nadeşului" . Sau când vin de la Braşov spre Sighişoara sau invers unde este şi un magazin de fanioane si de toate la "Mihai Viteazu" ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se mananca bine si la Ti misoara , pe Calea Sagului, cum vi dinspre Resita , chiar cum incepi sa urci primul pod pe dreapta. Erau preturi bune cand am mancat eu acolo ultima oara , de 15 lei am mancatciorba de burta ,si cartofi prajiti cu un gratar de porc ( era mare gratarul) + salata si paine si un suc. Nici nu am putut sa mananc tot :D. Acum poate au mai crescut preturile, dar de 20 de lei mananci bine bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Are dreptate Man... La Pronto e un ciolan de iti bati copiii, da tre sa fi maxim pana pe la ora 14, 15 ca apoi se termina. Si acum, BOMBA!!! Cine trece de la Baia-Mare spre Sighetu-Marmatiei, dupa ce treceti Gutinu, la iesire din prima localitate, Mara, pe sensul spre Sighet, s-a deschis o terasa super. Totul e in stil traditional si e pacat ratata ocazia sa nu mananci un pastrav la gratar, sau cu faina, sau multe alte bunatati traditionale. Preturile sunt acceptabile, liniste, ai ocazia sa prinzi si un pastrav din bazine, etc... Da destul cu reclama, imi permit sa pun si cateva poze cu voia voastra....

EAZTS.jpg              dansa e viitorul administrator ...

EB1o0.jpg

U9JM0.jpg

ndmv0.jpg

ndrui.jpg

U9TKA.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tare delicios arata pastravul ala ...

tavy, chiar ma pregateam eu sa scriu de locul ala pe care l-ai mentionat tu, da' mi-ai cam luat-o inainte. revenind la el, intr-adevar mancarea e delicioasa SI TOT TIMPUL PROASPATA, se gateste in cantitati mici sau moderate, pentru a nu sta.de-aia e asa de buna. cunosc persoane pe care mi le-am imaginat in prima faza sa manance doar prin restaurante selecte, oameni de milioane de euro(la propriu), care stateau fain frumos la coada la localul respectiv. nu e extraordinar de amenajat, nu e nush ce mare restaurant, e ... mai degraba o spelunca, da' e una cu mancare foarte buna.

si, ca sa ridicam putin stafeta, langa timisoara, este comuna giroc. acolo se gaseste un complex, format din terenuri de fotbal, club, terasa, restaurant samd. recomand cu mare caldura restaurantul atunci cand, poate aveti timp si vreti sa mancati la un restaurant de calitate. Preturile sunt ca la orice alt restaurant sau pizzerie, insa cantitatea de mancare este obscen de mare. restaurantul se numeste daf. iesiti din timisoara spre giroc, si imediat dupa ce treceti de linia de tren, faceti stanga, si apoi tineti pe drumul asfaltat. o sa dati fix in el.

Un om normal NU POATE manca 2 feluri acolo. Recomand cu tarie pieptul de pui cu sos de smantana si ciuperci sau pieptul de pui cu sos de visine, cu cartofi gratinati si o salata la alegere - toate-s la fel de bune si scarisoarele(cele mai bune bucati de coasta de porc pe care le puteti manca vreodata),

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

  Deplasanduma de la Piatra Neamt spre Bucuresti intr-o mica "evadare" intre doua curse, cautam un restaurant unde sa mananc,sincer toate pareau pustii fara camioane oprite in parcari si nu am avut curajul sa ma risc sa mananc. In schimb la intrare in Ramnicul Sarat pe DN2 privelistea s-a schimbat,pe dreapta si pe stanga camion dupa camion, parcate la restaurantul "Casa de piatra". Va recomand sa opriti si sa gustati din preparatele oferite, preturile sunt normale iar mancarea este multa si buna. Pofta mare si drumuri bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

In Bucuresti s-a deschis de curand un restaurant dragut. Istria. Mananci peste si fructe de mare. Preturile pot spune ca sunt ok. Ambienta perfecta.... iar locatia: calea victoriei in spate la bcr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.