Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Atestatul persoane si marfa din Ro e valabil in UK?


Postări Recomandate

  • Members

salut ! Atestatul persoane si marfa din Ro e valabil in UK? in sensul ca vreau sa ma angajez aiici n Uk ca sofer, ma duc maine sa mi fac permisul de Uk, dar nu stiu daca cardul de atestat marfuri generale si persoane e valabil si aici in UK ?

astept raspunsurile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

uk face parte din comunitate deci este valabil...daca schimbi permisul romanesc cu unul englezesc vezi ca trebuie sa schimbi si cardul tahografic,daca tot faci asta cere si counterpart-ul...ulterior cu cel englezesc vei fi nevoit sa faci CPC [tot aceiasi chestie numai ca e numele englezesc ],dar intrebi la firma unde vei lucra si vezi ca de obicei se fac cursuri..ai acolo pe cineva care se ocupa exact de aceste lucruri

UN mic ps ..nu inteleg corect de ce vrei sa il schimbi,poti lucra cu cel romanesc,daca trimiti prin posta le spui sa iti dea o recipista ca dovada pentru ca tu nu vei avea acte pe urmatoarele 2 saptamini si daca te opreste vosa sa poti dovedi ca ai trimis actele la dvla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ms pt raspuns ! maine ma duc la DVLA si intreb si mi schimb macar permisul.

englezii...ca si alte tari dezvoltate gen germania,franta,olanda au o fobie cand vad Ro sau BG...le considera pur si simplu ca si cum ar fi ,,false ,, ... mereu cer sa ti faci ,,acte ,, la ei in tara...ufff vad maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu a parasit firma , este in ,,detasare ,, :) si in free time se uita si la alte oportunitati

Deci... am fost la DVLA ,in London, doar daca devii rezident trebuie sa ti schimbi permis atestat etc, daca nu esti le poti folosi fara numar, pt ca e mai avantajos sa nai permis londonez,UK, nu ti l poate lua pol. britanica ... care este nasoala:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

miki...nu cred ca esti pe aceiasi linie......de la vreau sa ma angajez in uk sari la ...detasare....lucruri diferite..cit despre politia lor nu e deloc nasoala daca respecti legea...nu am fost oprit niciodata pentru ceva...daca te opresc inseamna ca au ceva informatii sau ai gresit cu ceva si atunci ...da....devine nasoala ca la ei nu merge spaga ci doar legea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.