Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ALBLAS Transport Brasov


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members
colegii stiti ceva depre firma ALBLAS (salarii,cum se comporta etc)

???mau sunat ca joi sa merg la interviu....mno si daca puteti sa imi dati niste nume de firme serioase din VEST,daca puteti

e bataie de joc eu am fost acceptat la interviu de fapt 4 baieti neau incheiat contractele din tara,neau facut analizele gratis dupa care am plecat acolo cu un microbuz am mers doua zile si cand am ajuns neau lasat 2 ore si am dat proba de lucru pe cataracta de MAN care abia mergea si se rupea din toate incheieturile iar domnul patron olandez a picat 2 iar 2 a oprit pe motiv ca am fi atins o bordura in sens giratoriu ba ca am fi mers pe stinga (motivul era ca nu mai avea nevoie de soferi) si nea trimis acasa cand actele erau incheiate din tara contract semnat...etc! conditiile nu sunt prea bune nu ai unde lasa geanta cu lucruri masinele sunt varza si multe.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

la firma asta se lucreaza si fara permis stiati...)))) pai de unde sa stie firma pleaca in cursa desi in 2 saptamini cat a stat acasa a avut un accident politia ia luat permisul pe 3 luni dar nici o treaba el conduce un om normal poate face asta nu cred ma mir ca nu a avut probleme pina acum daca i as spune numele aici ma numesc turnator desi aveam motive intemeiate chiar so fac si tot no fac id messenger- isergiu40 o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Sunt soferi care au daramat poarta si tot i-a angajat ;) clar nu mai aveau nevoie, conditiile oricum sunt de toata jena bataie de joc masini vechi care se strica mereu etc locurile unde se face pauza sunt jalnice trateaza soferii ca pe niste animale. Baia este de la depozitu lor de la Gildehaus unde se doarme incontainer, cele cu masini de la service in Olanda s'Gravendel si cel mai frumos depozit din Jacobsdorf dar si acolo sunt conditii vitrege, apartamente inchiriate unde se face pauza cate 20 de soferi pe ap in paturi de armata suprapuse jegoase si care put de vomiti. imi pare rau ca nu am facut mai multe poze.

20141124_022805.jpg

20141206_105244.jpg

20141206_105317.jpg

20141206_105322.jpg

20141206_105342.jpg

20141112_155052.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Sunt si eu interesat de aceasta firma...am fost sunat de la Bv. sa ma prezint la un interviu..am 4 luni experienta pe comunitate...trebe ADR la ei neaparat...DAR...vazand aceste poze ma cam gandesc sa nu ma duc...acum cineva care lucreaza la firma poate sa ma lamureasca si pe mine ce conditii de munca au...masinile vad ca cam lasa de dorit...eu am mers pe hidramate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.