Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

PARCĂRI ȘI ZONE UNDE SE FURĂ PE BELGIA ȘI FRANȚA


geo vayonen

Postări Recomandate

  • Members

Atentie domnilor colegi au inceput să se mărească numărul furturilor pe parcări în franța și belgia,de la Boulogne sur Mer pe A16,A18,A10 până la Brussel absolut in toate parcarile sunte-ți pasibili de a fi furaț in special în zona Brugge,.pe a4 E411 in belgia la Aire de Wanlin,in jurul brussel .iar pe franta incepem cu zona Lille si continuăm tot A1 până la Paris,zona Dijon- Lyon -Marsillia ,in zona Colmar-Mulhouse.Pe A1 am recent 2 colegii cărora li s-a furat câte 500 de motorina este o gașcă de,,stăncuțe,,din românia cu o dubită mercedes carosată atentie număr de franța și umblă la japcă pe față in parcări pe a1 este albă cu grafiti pe ea se dau șoferi dar ei de fapt urmăresc situatia si seara atacă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai există și câteva camioane cu numere de România care umblă prin parcări și se plasează la furat cu pompe si dispare , marfă ei cara asa de umplutură pentru ei ocupatia principală e furtul de motorina,rog colegii care au subiecte reale să le expună dar nu povesti de parcare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

un subiect real?ce spui de 1100 de litri furati?anul trecut,prin decembrie un "coleg" de al nostru m-am facut de 1100 de litri in aire de Chateau de Salses de pe A9 din franta!....nu exista anumite zone unde te fura..ci,unde te-a prins nu te-a iertat!si de camioanele cu nr de romania care fura,pe directia Jonquera(spania)-Montpelier(franta)sunt in jur de 3 care fac acest traseu si intra in parcari sa fure motorina,au sigiliu pe remorca,dar e doar de forma,pt ca te-au furat si au plecat!asa ca colegi cumparati-va pusca!ca nu se mai poate! Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dar ce ziceti de asta?..... pe spania, zona madrid... un tiganos cu o scania cu numere de romania, cu prelata... a venit la mine sa ma intrebe daca vreau ceva motorina sa cumpar. Nu o sa va vina sa credeti.... in semiremorca avea 7 bazine de cate o tona din plastic cu grilaj metalic pline ochi CU MOTORINA DE TOATE CULORILE ...:))))))))))))) , era cu numere de SB, .... zice: Domnucu, apai amu musai sa-i faci ochiu, ca cu asa pomana nu mai te intalnesti mata!... in concluzie.... omul a recunoscut ca fura motorina, ca trebuia sa se intalneasca in acel loc cu cineva care lua toata cantitatea(tot romanas-smecheras), si ca asata este ...

Toata chestia asta e reala si o pot spune oricui cu lux de amanunte....deci ATENTIE IN PARCARI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
dar ce ziceti de asta?..... pe spania, zona madrid... un tiganos cu o scania cu numere de romania, cu prelata... a venit la mine sa ma intrebe daca vreau ceva motorina sa cumpar. Nu o sa va vina sa credeti.... in semiremorca avea 7 bazine de cate o tona din plastic cu grilaj metalic pline ochi CU MOTORINA DE TOATE CULORILE ...:))))))))))))) , era cu numere de SB, .... zice: Domnucu, apai amu musai sa-i faci ochiu, ca cu asa pomana nu mai te intalnesti mata!... in concluzie.... omul a recunoscut ca fura motorina, ca trebuia sa se intalneasca in acel loc cu cineva care lua toata cantitatea(tot romanas-smecheras), si ca asata este ...

Toata chestia asta e reala si o pot spune oricui cu lux de amanunte....deci ATENTIE IN PARCARI!

de ce nu ai sunat la politie astia ne fura tot pe noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Members

 Mai bine intitulai ,, unde nu se fura motorina "  :-?   Pe mine m-au lucrat la Nantes si Perpignan pe Fr.  , au incercat linga Barcelona . Pagube mici deoarece eu am o meteahna ,  in week end  nu am mai mult de 100 litri in rezervoare  :-j   ( Asa am gasit eu de cuvinta ca ar fi cel mai bun antifurt)

 

  Chiar m-am ,,frictionat" cu seful ca de ce nu fac plinul .....i-am raspuns ceva la modul  - eu fac plinul dar sa nu avem discutii despre motorina .  M-a lasat in plata Domnului.  De atunci cat consum azi? 350 litri .....alimentez 375 si gandesc in week end sa mai ramana 100 -150 in rezervor.  Hotii chiar daca i-mi dau un buf ....paguba e mica :ympeace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 7 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.