Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Experienta in sofat


Gabe_br

Postări Recomandate

  • Members

In primul rand salutare tuturor.

Ma numesc Gabriel si am 25 de ani.

Am doar permis categoria B de aproape 3 ani.

Vreau sa va cer niste sfaturi, eu cum pot obtine experienta in sofat daca toti angajatorii cer experienta ?

Eu chiar nu stiu ce sa fac.

Adica pana la urma nu s-a nascut nimeni invatat(cum era in reclama aia)

Imi doresc sa lucrez ca sofer la o firma curierat ceva sau distributie.

Despre celelalte categorii de permis C,CE,D momentan nu dispun de buget pentru a ma "califica" iar faptul ca ma lovesc de "experienta" ma cam descurajeaza sa fac scoala de soferi profesionisti, imi este teama ca bani si timp pierdut pentru ca acelasi lucru, se cere experienta.

Si in orice caz daca dai de categoriile astea, trebuie clar sa faci si niste atestari, cum ar fi, atestat transport marfa,persoane.

Va multumesc

Ma scuzati daca am gresit topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cauta un coleg care te poate lua cu el cateva curse si sa te lase sa conduci,dupa ce iti dai seama cu ce se mananca si crezi ca esti capabil sa te descurci singur arunci si tu o minciunica cum ca ai avea cateva luni experienta...eu unu asa am facut acum 7 ani si a mers...ideea e sa fi tu in primul rand constient in ce te arunci ;) Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

Experienta nu se vinde la sacosa sau se ia de undeva..depinde de tine cum te prezinti la un interviu,toti am inceput neavind experienta dar am capatat-o.Nu iti trebuie relatii neaparat ca sa te angajezi,incearca si pina la urma o sa si reusesti,poti merge pe curierat,distributie.acolo doar e cu B-ul.intradevar se gaseste mai greu dar ...depinde de fiecare si de norocul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.