Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

tot respectul pt voi


ionika

Postări Recomandate

  • Members

salutare dragi colegi!vreau sa va zic ca m-am inscris printre voi,doar pt a-mi exprima admiratia pentru voi,soferii de camion si pt munca pe care voi o faceti!nu va numesc ''colegi'',v-as putea numi asa doar in calitate de colegi de trafic,pt ca spre regretul meu ,nu am decat cat. b,deci nu sunt inca un profesionist,dar va zic ca sorb camioanele din ochi si din toate chestiile cu motor,doar camioanele imi plac,sper ca anul viitor sa-mi iau si cat c+e pe care pana acum doar banii m-au impiedicat sa le am si pe care,acum nu ma laud,as face pariu pe 10 salarii ca le iau din prima!am avut 5 masini pana acum si am facut destui km sa-mi dau seama ce inseamna soferia si vreau sa ajung intre voi,cei mai buni,in ultima vreme am facut cel putin 25 de drumuri valcea-bucuresti din niste motive de sanatate,iar dealul negru e intesat de camioane,stiti si voi dar eu nu ma supar daca merg in spatele unui camion cu 30 km/ora la deal,daca ar putea,ar merge si el mai repede,nu?,dar poate are 20 tone pe ea,iarasi daca depasesc un camion,ma duc,nu-l tin cu 60 la ora,ca doar omul merge la program.am si statie cb pe masina si ma minunez ce apelative au unii soferi de turisme la adresa voastra gen ''muta-ti ba vaca din drum!'',oare cat de prost trebuie sa fii sa spui asa ceva?un om care gandeste cat de putin stie ca incepand de la o amarata de scobitoare pana la o plasma de un metru,la un moment dat toate au mers pe un camion,au fost incarcate si descarcate,poate de sofer din pacate.am rasfoit acest forum cap-coada de mai multe ori si am gasit multe lucruri de invatat de la adevaratii profesionisti intre care sper sa intru si eu in curand!sper ca n-am suparat pe nimeni cu post-ul meu,va respect munca,sunt constient ca fara camioane lumea ar fi paralizata,la fel ca fara curent electric,asa ca va doresc sarbatori fericite si drumuri linistite!

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sarbatori fericite si tie! Stai linistit, nu ne inteleg cei care sunt platiti sa o faca, daramite ceilalti! Carne de tun am devenit! Gandeste-te de mai multe ori inainte de a te apuca de soferie, o meserie mai plina de sacrificii ca asta e greu de gasit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

ce sa zic,ai dreptate,dar tot nu pot renunta la visul meu si odata si o data,tot o sa ma urc pe un camion sa vad si eu cum e viata asta de trucker,probabil foarte grea,dar cati din voi ati face altceva pe un salariu egal?eu zic ca cine are motorina in sange e capabil sa mai stranga si din dinti si sa mai inghita pentru meseria asta care e mai mult un stil de viata!drumuri bune la toti si sa va intoarceti sanatosi si cu bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.