Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Restrictii Austria - Italia (pe Brenner)


cornell41

Postări Recomandate

  • Members

multumesc pentru raspuns.

pe mine ma intereseaza strict trecatoarea Brennero.

eu am trecut pe acolo si restrictia este urmatoarea (de la 01.11.2013):

euro 5 de la ora 20.00 - 05.00

EEV de la ora 22.00 - 05.00

euro 6 nu are restrictie

dar vreau sa gasesc o confirmare de la un alt coleg sau altceva .vreau acest lucru deoarece patronul meu nu crede ca exista aceasta restrictie .nu exista niciunde publicata (bursa,s.a.m.d.)

pentru incalcarea restrictiei amenda este de 380 euro

daca apare undeva restrictia asta va rog sa ma ajutati

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Austria, estensione del divieto notturno.

Martedì 29 Ottobre 2013

Governo austriaco ha deciso di estendere dal 1° novembre 2013 il divieto di transito notturno sull'autostrada del Brennero anche ai veicoli industriali equipaggiati con motore Euro 5 EEV, con l'eccezione dei camion che trasportano prodotti deperibili. Il divieto di transito notturno, applicato sull'autostrada austriaca A12 Inntalautobahn, lungo la direttrice Kufstein-Innsbruck-Zirl, vigeva già da novembre 2012, per gli Euro 5 "normali". Ora di notte potranno viaggiare solo gli Euro 6, almeno fino a 31 dicembre 2015. Ricordiamo che sul veicolo deve esserci l'attestazione che indica la classe euro dell'automezzo.

Guvernul austriac a decis să prelungească de la 1 noiembrie 2013, interdicția de noapte pe autostrada Brennero, de asemenea, la vehiculele echipate cu motor Euro 5 EEV, cu excepția de camioane care transportă mărfuri perisabile. Interzicerea pe noapte, aplicat pe autostrada A12 austriac Inn Valley, de-a lungul Kufstein-Innsbruck-Zirl, a fost în vigoare din noiembrie 2012, pentru Euro 5 "normal." Acum, poate sa circule pe timp de noapte doar euro 6, cel puțin până la 31 decembrie 2015. Amintiti-va ca vehiculul trebuie aiba certificare care indică clasa de poluare (euro ) a acestuia .

http://www.freeservices.it/it/news/noti ... urno-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Confirm spusele lui VT880, fac Danearca-Italia saptamanal. A12 in Austria are restrictie si momentan seara de la 20:00 pana dimineata la 5:00 pentru Euro5. Oricum nici ziua nu e prea fluid, reparatii, multe restrictii la 60... La Euro 6 nu se aplica.

Eu iau trenul de la Wörgel pana la Brenero, dus-intors, dar pana la Wörgel si eu trebuie sa fiu atent la restrictia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.