Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sofer profesionist (incepator) caut de lucru


katalin

Postări Recomandate

  • Members

salutare tuturor!

dupa cum spune si titlul caut de lucru!

sunt tanar am 28 de ani,B,C,E,atestate la zi inclusiv ADR,problema e ca nu am experienta si nu ma prea vrea nimeni.daca e cineva care imi poate da vreun sfat (sau are nevoie de un incepator) ii multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Sfatul meu e sa nu mai cheltuiti cei care sunteti incepatori banii pe atestate ADR ..pentru ca tu sau oricare altul, incepator fiind, nu ai cum sa fii capabil sa transporti marfuri ADR in siguranta(plus ca asta implica conditii si trasee mai speciale)..decat daca te angajeaza un inconstient.

Oricum mai bine ai incepe sa lucrezi pe 3,5 tone..apoi pe 7,5..etc..pentru ca vremurile alea in care se cautau soferii ca painea calda si era suficient sa ai doar permisul in buzunar s-au dus si nu se mai intorc!Gata!

Acum soferii sunt doar piese de schimb; e concurenta..au prioritate cei care stiu de toate si vor bani cat mai putini!..si sunt soferi muuuuuuuuuuuuuuulti!!profesionisti si cu experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Sfatul meu e sa nu mai cheltuiti cei care sunteti incepatori banii pe atestate ADR ..pentru ca tu sau oricare altul, incepator fiind, nu ai cum sa fii capabil sa transporti marfuri ADR in siguranta(plus ca asta implica conditii si trasee mai speciale)..decat daca te angajeaza un inconstient.

Oricum mai bine ai incepe sa lucrezi pe 3,5 tone..apoi pe 7,5..etc..pentru ca vremurile alea in care se cautau soferii ca painea calda si era suficient sa ai doar permisul in buzunar s-au dus si nu se mai intorc!Gata!

Acum soferii sunt doar piese de schimb; e concurenta..au prioritate cei care stiu de toate si vor bani cat mai putini!..si sunt soferi muuuuuuuuuuuuuuulti!!profesionisti si cu experienta.

50 de lei ADR, poate nu ne ajută, dar nici nu strică. Atât m-a costat pe mine. În plus există posibilitatea ca și pe categoria B să transporți mafră ADR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

e incorect raspunsul...ai facut cursul impreuna pentru ambele si de aia ai platit atit,daca ai fi vrut sa faci un curs anul asta si altul la anul observai atunci ca erai taxat de 2 ori cu suma maxima dar atunci cind le faci impreuna le platesti comasat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
e incorect raspunsul...ai facut cursul impreuna pentru ambele si de aia ai platit atit,daca ai fi vrut sa faci un curs anul asta si altul la anul observai atunci ca erai taxat de 2 ori cu suma maxima dar atunci cind le faci impreuna le platesti comasat..

Exact :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vezi pe tocmai.ro sunt 4 anunturi ce te-ar interesa,

Tip anunt: Oferta

Localitate: Radauti

Tip: Munca in strainatate

caut baiat tanar serios, de incredere, NEPRETENTIOS, care doreste sa stea pe comunitate mai mult timp si doreste sa se perfectioneze in expierienta, posesor permis conducere C- E +atestat transport marfa, cu experienta condus ansamblu tir, care doreste sa ajute celalt sofer pe comunitate pentru a se incadra in orar de condus- ruta italia- franta- anglia. . . . . . . . relatii numai pe mailhttp://www.tocmai.ro/radauti-caut-a ... 2739.html#, 00393428851652

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salariu: 650 EUR

Tip anunt: Oferta

Localitate: Piatra Neamt

Tip: Munca in strainatate

Caut un sofer incepator dispus sa lucreze in echipaj cu mine pe comunitate.

Vom lucra pe o scania din 2001(cutie de viteze manuala)

Dat fiind faptul ca este camionul meu timpul de lucru/ concediul va fi luat de comun acord

Cursele se desfasoara doar in ue (ES, F, NL, B, UK, D, IRL etc)

Programul de condus/ odihna va fi respectat

Invatacelul trebuie sa aiba intre 18- 28 ani, sa posede permis c+e, atestat marfuri generale, aviz medical si psihologic,

Obligatoriu: nefumator, non alcoolic, curat, serios,

Preferabil din Piatra Neamt sau zonele apropiate

Plecarea va fi la inceputul lunii octombrie

Pentru inceput pot oferi 650E/ luna dupa care mai vorbim (Cei rautaciosi care au de comentat cu privire la salariu ii rog sa se abtina) , 0753963100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.