Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Am plecat ca nu au respectat nimic din ce am vb la interviu referitor la bani ,nu avans ,nu nimic in rest am fost dus cu vorba ca maine si tot asa am bagat ca migu 2 luni cu bani de acasa.Cursele la timp,fara probleme cu motorina dar nu am luat nici un ban,inca astept de o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu ai cerut lamuriri?care e problema de sa ajuns la chestia asta s-au din ce motiv nu ai fost platit?Cineva trebuia sa-ti dea niste raspunsuri.Personal stiam ca la aquila se pleca in cursa cu 600 eur.Ma surprinde faptul ca acum se pleaca in cursa fara avans.Cu ce te intretii pana la prmirea diurnei sau salariului? si m-ai stiam faptul ca la aquila banii pe care trebuia s-ai primesti multi s-au putini erau dati la timp.Asta era o regula de fier la aquila prin care se evidentia de alte firme de transport.Dubios!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,nu se mai da avans pentru ca au fost unii destepti care au primit avansul si au plecat acasa,si acum cei care sunt corecti ,zic eu o trag din cauza lor.In cazul meu nu am primit nici un raspuns concret ,intradevar sunt colegi mai vechi la Aquila care spun ca nu au avut probleme.Dar????????.

Cand am spus ca am primit bani de acasa sa am de mancare 2 luni nu am exagerat cu nimic exact asa este ,credeti-ma ca nici eu nu inteleg ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Ce se mai intampla la aquila in 2014?

Ceea ce scrie in anuntul de angajare nu se respecta, adica prima de instalare de 200 e nu exista, iar salariul care se ofera la plecare este de 40e diurna si 608 salariu in tara.

Aceasta este pe hartie.

Banii cu care te alegi dupa experiment raman salariu in tara 608 roni pe luna si un avans de 300 e pe care i-l primesti cat stai pe comunitate.

Socotelile finale sunt menite sa scoata din minti pe cel mai calm om.

Se opreste intreaga factura de telefon indiferent daca vorbesti in interes personal sau pentru firma.

Daca nu ai lipsa la motorina ti-i se imputa kilometri , care de fapt nu exista.

Apropo , cei 300 km promisi la angajare ,alocati soferului, nu sunt recunoscuti ulterior.

In cazul in care incerci sa recuperezi banii prin Itm Prahova, primesti un raspuns dupa 30 zile ca firma trebuie sa faca dovada platii salariului si a diurnei, fapt care nu se intampla,singura sansa fiind actionarea in instanta.

In urma contractului pe care l-am derulat cu aceasta firma m-am ales dupa 2 luni si jumatate de comunitate cu 800 ron salariul in tara (pentru toata perioada) si 300 e.

Pentru restul de bani ma judec in instanta.

Cam asta inseamna Aquila.....

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

sallu tuturor nu stiu cine este colegu care a patit asa ceva dar nu stiu cat de real este , eu lucrez din decembrie la aceasta firma si pot spune ca in privinta banilor este ok ,cate zile ai state afara pe comunitate esti platit cu 40e bani care ii primesti dupa data de 15 si salariu pe tara care il primesti ca avans si lichidare adica 15 a lunii si 30 . acei 200 de euro la angajare chiar s-au dat la toti soferii si cu tel ai 20 de euro cost care nu ti-l opreste ce depasesti chiar si un euro este oprit

cu atat va pot fi fe folos eu in legatura cu firma aquila daca mai aveti intrebari va raspund ptr ca sunt sofer si stiu ce inseamna sa primesti teapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • Members

Asa suna mai nou un anunt la Aquila. Vechile metehne nu se uit

 -NUMAI SOFERI PROFESIONISTI CU EXPERIENTA MINIM 1 AN IN UNIUNEA EUROPEANA
- permis categoria CE,
- atestat profesional pentru transport marfa
- card tahograf
- cazier fara antecedente penale
- cazier auto fara evenimente rutiere grave
- certificat ADR
- pasaport
- aviz medical si psihologic valabil
- Scrisoare de recomandare

Oferta (beneficii)

Diurna de pana la 50 euro/zi si venituri de pana la 1700 euro/luna (salariu fix in tara - 1050 lei, diurna legala de deplasare si bonusuri).

Aquila acorda venituri suplimentare pentru conducatorii auto care pentru o luna intreaga lucrata depasesc 6 ore si 45 minute de conducere pentru fiecare zi lucratoare . Veniturile suplimentare se acorda astfel :
- 4 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 60km/h.
- 8 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 65km/h.
- 10 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 70km/h.

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Asa suna mai nou un anunt la Aquila. Vechile metehne nu se uit

 -NUMAI SOFERI PROFESIONISTI CU EXPERIENTA MINIM 1 AN IN UNIUNEA EUROPEANA

- permis categoria CE,

- atestat profesional pentru transport marfa

- card tahograf

- cazier fara antecedente penale

- cazier auto fara evenimente rutiere grave

- certificat ADR

- pasaport

- aviz medical si psihologic valabil

- Scrisoare de recomandare

Oferta (beneficii)

Diurna de pana la 50 euro/zi si venituri de pana la 1700 euro/luna (salariu fix in tara - 1050 lei, diurna legala de deplasare si bonusuri).

Aquila acorda venituri suplimentare pentru conducatorii auto care pentru o luna intreaga lucrata depasesc 6 ore si 45 minute de conducere pentru fiecare zi lucratoare . Veniturile suplimentare se acorda astfel :

- 4 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 60km/h.

- 8 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 65km/h.

- 10 euro pentru fiecare ora condusa suplimentar daca viteza medie de deplasare a fost peste 70km/h.

vrajeala,vrajeala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.