Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

sal

  ginoxxxx eu nu stiu care sunt pasii care trebuie facuti pentru angajare la aquila dar am zis scurt si la obiect fara offtopic nu se cade ca cel care vrea sa lucreze sa isi plateasca locul caci eu cred ca ala este un.............. nu vreau sa zic si sa fiu rau vazut dar unul care vrea sa lucreze cinstit si stie ceva isi castiga locul pe merit nu pe spaga  daca la aquilqa se cere  mai sunt firme unde se castiga bani si nu se cere spaga dar se dau niste TESTE

    ok atat am avut de spus va doresc numai bine si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Si eu sunt de parere ca e aiurea sa dai spaga la angajare, mai ales la o firma la care se pleaca si se angajeaza in fiecare zi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

SALUT PENTRU CEI CARE VOR SA MEARGA LA AQUILA AM LUCRAT LA EI SUNT CORECTI CU BANI PROGRAMUL ESTE RESPECTAT DAR TREBUIE SA STAI CEL PUTIN 3 LUNI IAR CA ANGAJAT NOU VEI FI DAT PE CURSE DE EXPEDITIE GREU SA AJUNGI PE CURSE TIP LINIE ACOLO SUNT PILOSI GREI CUM VRETI SA STITI IN REST ESTE OK CA FIRMA SI MARE ATENTIE CU DISPECERUL GRADINARU ESTE UN OM PARSIV SALARIU ESTE PE TARA DE 8MIL 11 EUR LA SUTA DAR INTERVIURILE SUNT DE FATADA DACA NU AI PE CINEVA ESTE FOARTE GREU DE INTRAT BAFTA COLGILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

MARE ATENTIE PENTRU CEI CARE LUCREAZA LA AQUILA SI PENTRU CEI CARE SE VOR ANGAJA EX MAREA "............" GRECEANU NICULAE FOST SOFER PE LINIA DE TIGARI ACTUALMENTE SOFER PE MICROBUZUL CARE FACE SCHIMBURILE PENTRU SOFERI A UITAT DE UNDE A PLECAT STIMATI COLEGI STATI UN PIC SI GANDITIVA DECE SA UMBLAT LA CONSUMURI SI FERITIVA CAT SE POATE DE ASEMENEA OM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

eu nu stiu de unde dreaq le scoateti voi pe-astea cu platitul de motorina la aquila. Am vorbit cu multi colegi ca vreau sa merg la ei si toti mi-au zis ca la aquila nu se plateste motorina, doar daca bagi mana la rezervor. Daca iese pe toba cat bagi pe buson chiar daca nu te incadrezi in consumul respectiv mi-au zis ca nu platesti nimic. singura problema la ei e ca nu se platesc toti kilometrii la dhl. Dhl-ul da cursa si km dar la o cursa de 1000km iti da cam cu 15 km mai putin pentru ca ei dau tranzit prin centru parisului nu pe centura si esti platit la cat confirma dhl.

Domnu stefan virgiliu cu atitudinea asta nu stiu cate sanse de angajare o sa aveti la nici o companie. De obicei este nevoie de oameni dar nici o firma nu cred ca o sa vina sa va bata la usa si sa va roage frumos ca sa veniti sa lucrati pentru ei. E ca si cum ai sta in parcare si ai astepta sa bata cineva la usa ca sa te roage sa-l lasi sa iti gateasca si sa faca ordine in cabina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

.DACA VRETI SA VA FERITI BUZUNARELE IN MOMENTUL DE FATA FUGITI CAT PUTETI DE ACEASTA FIRMA.PE COMUNITATE SE TAIE IN MEDIE CAM 700-800 KM PE LUNA.CURSELE LUNGI  TREBUIE SA DAI SPAGA. PS  SA NASOLIT RAU DE TOT,NU MAI ESTE CE ERA ODATA :-X.SI FRATELE MEU A LUCRAT LA EI DAR FIIND MAI CU EXPERIENTA MAI MARE A PLECAT MAI DEMULT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Am cititit cam tot topicul despre Aquila.Si sunt confuz rau de tot.

Eu urmeaza sa plec la ei in cursa(ca si angajat nou) in concluzie daca iti vezi de treaba(nu pui mana la motorina si altecele) e bine?Fiindca in momentul in care esti platit la km si iti taie si din aia putini care ii ai e nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca tu crezi ca poti merge pe Germania sau Franta, unde sunt numai munti , unde stai cate 1-2 ore pe autostrada pentru ca a avut loc vreun carambol,si faci 50 de km in viteza melcului,  cu 22% consum +0,5 /tona e foarte bine!!!!!!!. Nu cred ca vei reusi sa te integrezi la consumul cerut. Ei vor considera ca ai pus laba la motorina.Asa ca esti bun de plata. Ai mare grija la ce vorbesti pe drum in microbus , soferul e un mare turnator, multi colegi au avut probleme din cauza lui.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

este firma buna cu lipsuri multe:22%consum cu 0,6 pina la 10tsi peste 10t cu0.5 pe to.daca faci brenero si elvetia este dificil sa te incadrezi in consum.deaceea soferii demisioneaza sau le abandoneaza masinile prin europa.din km se tae intre 1km si chiar 1500km,nu se pltesc motorina pe km facuti peste.eu am demisionat cind mi sa imputat motorina fara sa fiu vinovat de furt .am considerat ca ,,cine-i cinstit si munceste,ori e prost ori nu gindeste".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
: imi pare rau sa va spun fugiti de aquila      1.se taie la km la greu!!!  2.vrea sa le stai cate 3 luni afara!!!!  2.ce este real ca daca nu furi motorina nu platesti nimic.  3 cursele lungi sunt luate de soferii vechi....... atentie cu EZVED PERICULOS!!!!!  IAR MARE ATENTIE CU DOMNUL    GRECEANU  dupa microbuz....... unul dintre limbisti D-LUI EZVED.  ALTUL SEF COLOANA POTORAC MARIAN.....ALT LIMBIST!!!!! PS  AVETI GRIJA CU CINE STATI DE VORBA.  ANGAJARILE LE FACE SI      DOMNUL    GRECEANU....... ATENTIE MARE.  ASTEA VI LE SPUN DIN PROPRIE  EXPERIENTA LA AQUILA PART PROD COM  SRL.  DRUMURI  BUNE SA AVETI ;D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CITITI POSTURILE de mai sus:in legatura cu ce s)a spus despre soferul de microbus Greceanu totul este foarte adevarat;este cel care provoaca tot timpul discutii pentru a iesi in evidenta;este cel care lunar cotizeaza cu bani sau cadouri de la magazinul pe care=l patroneaza;toate astea pentru a=si pastra postul pe microbus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

NEATA D-LUI LEVIER !!!  NU NE CUNOASTEM,DAR CRED CA AI LUCRAT IN ACEASTA FIRMA DACA MA APROBI.ESTE ADEVARAT TOT CE AM SCRIS MAI SUS.TREBUIE SA INVATAM SI PE CEILALTI COLEGI DE BREASLA,SA NU-I LASAM SA IA TEAPA SAU SA-I INCANTE CU MASINILE PE CARE AQUILA LE PUN LA DISPOZITIE.LA VRAJEALA PE CARE D-UL EZVED O ARE UNUI INCEPATOR II ESTE FOARTE USOR SA PUNA BOTUL.ASA CA DRAGI COLEGI AVETI MARE GRIJA CAND MERGETI LA ANGAJARE LA AQUILA.  DRUMURI BUNE SI SPOR LA PEDALE!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Buna ziua tuturor,eu chiar am ramas fara servici de cateva zile din cauza unui coleg care a avut accident la Arad,veneam cu un camion in tara la inmatriculat si eram in cabina cu el.Sefu respectiv ma la dat afara pe el si pe motivul ca nu l-am sunat sa-i spun ca merge cu viteza ma dat si pe mine afara.Daca ma puteti ajuta in legetura cu nun loc de munca...un numar de telefon ... m-am mai interesat si nu am gasit ceva concret. ma gandeam la aqvila,dar daca spuneti ca este rau ce rost are sa ma duc!Am lucrat 2 ani pe comunitate am destula experienta nu am avut probleme si caut un loc de munca cat mai decent.Cine ma poate ajuta ii multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua tuturor,eu chiar am ramas fara servici de cateva zile din cauza unui coleg care a avut accident la Arad,veneam cu un camion in tara la inmatriculat si eram in cabina cu el.Sefu respectiv ma la dat afara pe el si pe motivul ca nu l-am sunat sa-i spun ca merge cu viteza ma dat si pe mine afara.Daca ma puteti ajuta in legetura cu nun loc de munca...un numar de telefon ... m-am mai interesat si nu am gasit ceva concret. ma gandeam la aqvila,dar daca spuneti ca este rau ce rost are sa ma duc!Am lucrat 2 ani pe comunitate am destula experienta nu am avut probleme si caut un loc de munca cat mai decent.Cine ma poate ajuta ii multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

cateva intrebari la obiect:

traseele sunt impuse, pe nationale sau si pe autostazi cu plata?

cu ce ti legatura cu dispeceratul, telefon, quattro, dynafleet sau prin fax?

ai aparate automate de taxare pt autostarzi in geam pe masina?

ti se da avans de euro la cursa, sau pt mancare vi cu bani de acasa?

masinile sunt curate, in ce stare sunt ca vechime?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

jardel  Eu am lucrat la aquila mi-a oprit 350 euro la motorina pe o luna la un alt coleg care  sunt cu el acum in parcare facem pauza ia oprit pe luna martie 450 euro,la un alt coleg care am sat de vorba cu el in austria zicea ca ia oprit 600 euro  ,daca te mai intereseaza ceva de aquila te ajut ,alteceva de bine nu mai am ce sa-ti spun BAFTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.