Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Caut loc de munca in UK


Comunica

Postări Recomandate

  • Members

Salut, ma numesc Robert am 27 de ani si caut un loc de munca ca sofer pe UK, mai exact London, detin permis B+E, C+E, card tahograf schimbate pe UK, nu vorbesc engleza, fara experienta pe UK, daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma contactati la 0774 181 58 65. Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut, ma numesc Robert am 27 de ani si caut un loc de munca ca sofer pe UK, mai exact London, detin permis B+E, C+E, card tahograf schimbate pe UK, nu vorbesc engleza, fara experienta pe UK, daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma contactati la 0774 181 58 65. Multumesc !

sincer, nu vreau sa te descurajez, dar nu stiu cate sanse ai sa iti gasesti ceva in UK daca nici nu stii engleza, nici nu ai experienta la condus (stii ca ei circula le dreapta).

Iti ia ceva pana te acomodezi, eu cand am fost acolo eram cam stresat, totul e exact invers fata de cum e la noi...

ca sa nu mai spun ca odata era sa ma calce o masina ca nu m-am uitat in partea in care trebuia inainte de a traversa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members
Salut, ma numesc Robert am 27 de ani si caut un loc de munca ca sofer pe UK, mai exact London, detin permis B+E, C+E, card tahograf schimbate pe UK, nu vorbesc engleza, fara experienta pe UK, daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma contactati la 0774 181 58 65. Multumesc !

sincer, nu vreau sa te descurajez, dar nu stiu cate sanse ai sa iti gasesti ceva in UK daca nici nu stii engleza, nici nu ai experienta la condus (stii ca ei circula le dreapta).

Iti ia ceva pana te acomodezi, eu cand am fost acolo eram cam stresat, totul e exact invers fata de cum e la noi...

ca sa nu mai spun ca odata era sa ma calce o masina ca nu m-am uitat in partea in care trebuia inainte de a traversa :))

Yo stiu ca ei circula pe partea stanga si m-am acomodat ptr ca circul toata ziua cu masina, acuma am mai prins ceva engleza si sper sa ma ajute cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
Am prins ceva engleza nu este deajuns....te-ai dus la vreo agentie pana acum sa te inregistreze in baza lor de date?

Nu am fost, zimi tu o agentie...momentan astept sa merg la number.

Ti-e greu sa dai un search pe Gugal cu job agency?Btw Cico nu cred ca-ti mai trebuie Nino ca sa muncesti.Eu il am de 3 ani si nu mi l-a cerut nimeni pana acum.

Si apropo cine-i da lui Nino atata timp cat nu presteaza nici o activitate pe teritoriul uk?Sau cum vorbeste la interviu la Nino?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

stiu ca ai dreptate..dar el spusese ca se apuca de acte..si nu era frumos sa ii tai aripile..afla el asta pe urma..important era ca pina atunci sa caute ceva de munca...si pe londra gasesti repede umblind pe la depozitele mari...asta daca nu reusesti sa vezi o agentie si sa lucrezi cu ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cico,nu-i taie nimeni aripile ba chiar ii urez succes si daca l-as putea ajuta as face-o insa hai sa fim umpic realisti si asta e regula general valabila ca daca nu vorbesti fluent macar engleza dpmdv nu ai ce sa cauti afara.Este cel mai esential lucru.Uite ca sa vezi ca-l sustin ii recomand sa se duca pe Jamaica Rd undeva langa statia de metro Bermondsey sa caute cab office-ul lui George Betianu ca poate are nevoie de soferi pe salvare.Revin in cateva secunde cu adresa completa....adresa este 12 West Lane SE1 64NY telefon 0207 231 7766 suni si intrebi de George Betianu si vezi poate te rezolva cu vreun job....are si agentie de forta de munca.Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

scuza-ma...ma refeream la mine cu taiatul aripilor...nu la tine..vroiam sa spun ca prin comentariu sa nu ii tai eu aripile lui...inca odata..nu era vorba despre tine,nu am dorit sa iti fac vreo mustrare....este bine totusi ca ai dat dovada de bunavointa si ai incercat sa il ajuti pe colegul nostru...multumiri si din partea mea..sper sa intre si el si sa reuseasca sa se angajeze..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am prins ceva engleza nu este deajuns....te-ai dus la vreo agentie pana acum sa te inregistreze in baza lor de date?

Nu am fost, zimi tu o agentie...momentan astept sa merg la number.

cauta si tu pe internet, ca sigur sunt multe agentii

dar trebuie sa stii engleza, macar sa poti vorbi la interviu cu ala, sa ii spui cum te cheama si ce stii sa faci si cati bani vrei...

adica..eu asa as face daca m-as duce intr-o tara straina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aici nu e vorba de aripi ci de cap.Va aduceti aminte de comunica de acum 2-3 ani? Era un tip cu costum alb papuci rosii, linga un logan rosu , avea o poza pe soferii .ro, si spunea ca stie sa conduca 3,5 to, apoi suparat ca nu gaseste de lucru, nu ne mai bombardeaza cu cereri de angajare, ci pleaca in spania, de unde tot pe forum continua cererile deangajare, suparat ca spaniolii nu angajeaza cu acte romanesti, cineva il trimite la firmele spaniole cu filiale in romania, dar el recunoaste ca nu are experienta pe tir(verificati si voi, in beck up sa ziceti ca inventez, era anu trecut prin februarie, apoi pleaca la londra si tot pe forumul romanesc soferii .ro ne cere sa-l ajutam sa si gaseasca de lucru dar experienta ioc, limba ioc, insa ne spune ca are permis englezesc, care se da easy la schimb contra ala romanesc si o poza si o taxa de vreo 50lire, credeti colegi care i-ati raspuns , amabili ce sa faca, ca domnul poate sa intre pe 406 apoi tothenham lan3 pe hornsey, sa treca seven sisters, saajunga in batersea , sau alte combinatii prin bow? Sau credeti ca experienta pe care nu o ai o poti mima daca nu sti engleza,counterpartu cite punte o sa aiba in 6 luni daca esti incepator in londra?sau dupa 6 puncte o sa ceara ajutor pe forum...este frumos sa activeti in comunitatii virtuale iti da un sentiment de camaraderie, dar el ce a oferit la schimb, pt ce a primit(verificati inpostarile lui , spune hai lasa colegu daca ma ajuti bine daca nu nu te baga)de ce nu cere ajutor de la comunitatea romanesca din londra , si eu au site, si forum , sau truckdriver forum , acolo un domn ca si comunica e un orcareca toti ce merg si nu stiu ce cauta, get in line mister, nu esti primu care ai number, si cpc, incepe sa lucri orce si vei intilni romani care te vor aprecia si vor pune o vorba buna pentru tine, sau un englez va aprecia vointa ta, de-a razbii, altfel vei fi doar un docket intrun computer polonez dintr-o agentie.inca o daca imi cer scuze pentru crunta realitate, dar poate ca am dreptate ,desi nu imi doresc, un ban era mai usor de suportat decit realitatea care ne-o prezinti tu in 38 de postari,

Cu plecaciune un sofer care nu are cpc dar nu prea ii trebe gps in anglia. Sluga dvoasta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

da,sunt mai multe aspecte...totusi putem sa ajutam cu o simpla informatie,nu ii punem si in sac..restul depinde de el...eu,tu,ceilalti suntem multumiti ca am dat o mina de ajutor,el poate fi multumit sau nu...totusi ai dreptate cu invatatul unei limbi straine ..depinde de el intotdeauna totul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

salutare tuturor am nevoie de ajutorul vostru am fost in uk la un interviu si mi sa spus sa tre sa mai dau proba de lucru firma se numeste salvatori and sons .si vreau sa imi spuna un coleg care e un uk cum e cu proba si ce anume se cere la ei mecanica agatat-dezgatat ca la carte ansamblul are ceva in plus fata de cel european vb de tractor-semiremorca. eu luni si as vrea sa stiu la ce sa ma astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

fiecare firma are reguli proprii dar in esenta o testare se face teoretic [ si ai niste intrebari de legislatie,program,etc] si apoi practic[cuplare-decuplare,condus...] Nu trebuie mecanica...UITA asta....aici vine service-ul dupa tine nu il faci tu pe marginea soselei...uita si mentalitatea comunitara...aici e doar legal si ilegal...si tu trebuie sa conduci legal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.