Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SOFER AUTOBUZ GERMANIA


romy_tomy

Postări Recomandate

  • Members

La Multi Ani!

Salutare, colegilor de pretutindeni!

Ma numesc Romeo P. si am deschis acest topic in special pentru cei ce vor merge pe 23 ian. "14 la Weiterstadt pentru "proba de foc" . Ideea este sa schimbam cateva informatii si idei despre acest loc de munca pe care cu totii ni-l dorim si despre aceasta tara - Germania, care pentru o buna perioada va fi tara noastra gazda.

Stiu ca initial erau 30 de locuri disponibile pentru jobul de sofer de autobuz/autocar, dar vad ca acum suntem selectati 10. Ori poate ca suntem grupati in 3 ... nu stiu si nici nu vreau sa-mi bat capul cu asta. Probabil ca a fost o selectie exigenta si sa-i multumim lui Dumnezeu ca avem aceasta sansa.

Spor la ... vorba!

Weiterstadt.jpg

Weiterstadt.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut, sunt Iulian Ungureanu din Bacau momentan locuiesc in Italia si sunt unul din cei zece. Cum stati la capitolul "Limba Germana"? ;)

Imi cam da bataie de cap studiatul unei alte limbi straine

Salutare Iulian, felicitari pentru selectie. Apai, dupa bataia de cap sa speram ca urmeaza si bataia din palme :)

Sigur ca nu-i o limba usoara dar daca Dl Albrecht ne-a dat verde spre Wieterstadt inseamna ne-om descurca si acolo.

Personal nu ma declar nici eu un bun cunoscator al limbii germane dar inca depun eforturi semnificative ca sa progresez.

O conversatie ne descurcam noi sa o ducem ... ;)

Ne vedem pe 23 ian. la Weiterstadt colegule.

Succes iti doresc si drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am depus si eu cv la ei .Pe voi va sunat ? Ce va intrebat ? Ce conditii si ce salar va ofera ?

Salut,

Da, pe mine m-au sunat dar si eu am sunat la firma; sincer nu mai stiu care a fost primul ... :) Mi-a vorbit un adevarat domn - Tudor se numeste - m-a intrebat despre experienta prof. si despre cunostinte lb. germana care este o conditie obligatorie. Am sustinut cu dansul un interviu si apoi cu angajatorul din Germania dupa care mi s-a spus ca am fost selectat pentru angajare si ca voi sustine o proba in Germania la Weiterstadt, pe care am incredere ca o voi lua cu ajutorul lui Dumnezeu. Cat despre conditii salariale acolo unde ai aplicat si tu sunt toate detaliile mai mult de atat nici eu nu stiu.

Succes in cautari si iti doresc sa primesti jobul pe care ti-l doresti.

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut..ma numesc Costi sunt din valcea,si sunt unul din cei 10 candidati la postul de sofer bus weiterstadt...Am citit cea ce ati scris toti,....ce sa zic,cea ce am auzit de la angajator pentru inceput nu este rau,in cea ce privesc probele de limba germana si practica cu autobuzul eu zic sa nu ne speriem atat de tare,probabil majoritatea au frica de proba de limba,dar atata timp cat am fost selectati in urma interviului telefonic dat in tara eu zic ca este un pas in fata....˙(frica) pe care o avem sa zic asa este normala,pentru ca se investesc emotii,timp si bani in toata treaba asta,dar sa speram ca la sfarsit o sa avem parte de rezultate bune....va salut pe toti si sper ca pe 23 ianuarie dupa sfarsitul probelor sa devenim colegi in adevaratul sens..

Va urez succes tuturor.......mai vb acolo

DSC00524.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Moderators

pacat...cred ca din cauza limbi germane...si atunci e vina celui care v-a pus aiurea pe drumuri sa veniti la proba...doar a avut un interviu telefonic si putea sa isi dea sema de cum vorbiti...daca e la capitolul conducere atunci e altceva...dupa dezamagirea provocata ...daca doriti sa dati detalii si colegilor sunteti bineveniti....eu cred ca multi alti colegi pot invata din experienta voastra negativa....succes in alte parti,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.