Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cel mai fiabil cap tractor pentru incepera unei afaceri


jobyn

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua, am tot citit comparatile voastre de pe forum dar nu am reusit sa imi fac o idee clara. Care este cea mai buna varianta de cap tractor pentru inceperea unei afaceri, ce marci, ce motorizari, ce variante de cabina si ce norma de poluare? Aici ma refer stric la fiabilitate, consum, intretinere, probleme viitoare. Am vazut ca majoritatea prefera Scania pentru ca depasesc toti colegii la deal, ma intereseaza pareri obiective legate de cele enumerate mai sus. Mentionez ca, camionul o sa lucreze in comunitate iar achizitia lui o sa fie second hand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Cam mic bugetu nu poti sati ei numai o masina uzata cu 30000 iar alegerea trebuie sa o faci in functie de lucru pe care il ai eu as alege un motor de 460 si ca marca as alege scania pentru ca are cea mai mare fiabilitate ,confort acceptabil,consum undeva la 32 33 la 100km dupa ce te obisnuiesti cu un motor egr si mai poti sati ei si un motor euro 5 fara adblue , daca vrei sa lucrezi national iati euro3 .Ca sa intelegi ce inseamna fiabilitate la scania gandestete ca la 500000km masina mea are 30 % consum placute si 15% uzura disc ambreaj ! sa nu fie seria G facute pentru europa de est Dupa serie poti sa sti pentru ce tara o fost facuta si crede-ma conteaza.Si ar mai  fi daful care are consum mic  is ieftine dar is mai pacatoase ce e bine la daf e ca gasesti multi mecanici si intre colegi si preturile is mai bune la piese ,e o masina mai populara,confortabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.