Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sfat loc de munca


RazvanBV

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua colegii. Vreau sa va cer un sfat in legatura cu o oferta pt comunitae.

Am primit o oferta sa plec pe comunitate 6-8 sapt la 1400 E numai ca e un lucru care ma da putin inapoisi anume masina. E vorba de un Iveco eurotech din 2001.

Masina si remorca is in stare tehnica foarte buna si au tot ce e nevoie ( rezerve, cheii, chingi, etc ) numa ca are totusi o varsta.

Pt unii dintre voi poate is prea putini bani pt comunitate dar eu nu am multa exp in afar si cred ca e destul de ok.

Voi ce a-ti face in locul meu ? V-ati duce cu o masina de 13 ani pe comunitate?

Precizez ca pana acum nu am fost plecat pe com am facut doar tur-retur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nope.... ideea e ca is si cam strans cu usa pe partea financiara. Cealalta optiune ar fi o septica pe tara ... vii acas la 9-10 seara si plec iar la 4-5 dim pt 1500 ron.

Cativa prieteni mi-au spus ca esti cam "luat la ochi" de b.a.g si de politie pe afar cand vad o masina mai veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cerei si salariu de mecanic tati ca sigur cu baba aia trebuie sa stai pe dedesub moscolit in pauze, pe comunitate eu sincer nu prea am vazut CURSOR sau EUROTECH prin ITALIA am mai vazut dar alea sigur lucreaza intern la ei

Si banutii sunt foarte putini 1400

Ganditiva ca din astia trebuie sa mananci ,telefon ,tigari,berea ,dusuri,spalat haine,apa de baut si alte cheltuieli neprevazute nu mai zici de vreo amenda doamne fereste ca fii tu sigur cand o zari BITE sau VOSA ,,STRALISUL ala E7 EEV" esti victima curata

Eu unul nu mai plec de acasa pe comunitate pt 1,5 -2 luni fara minim 1600-1800 pe luna nu renteaza sa iti lasi familia si tu sa stai ca un caine in cabina si cand tragi linie la sfarsit de luna cat ai cheltuit tu afara si familia acasa sa te alegi cu praful de pe toba (nu vreau sa supar pe nimeni dintre colegi stiu sant colegi cu greutati care sant fortati de situatie sa stea pe afara ,dar sunt si multi care stau pe acolo din obisnuinta care daca stau cu nevasta acasa mai mult de o luna baga divort ca sau invatat la distanta)

Ai mare grija si intereseazate de ce are seful tau nevoie de sofer vezi nu cumva sa stai pe acolo 1-2 luni si sa te arda el calumea (vezi ce pretentii are la consum ,vezi cum sta la capitolul amenzi sa nu cumva sa ti le impute tie din cauza la EEV lui) cum se procedeaza in ROMANIA la PPAATROONIII astia cu parcul mareee de 2-3-4 masini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.