Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Durere spate, posibil de la suspensii?


Postări Recomandate

  • Members

Salutbaieti si bine v-am gasit!

Ieri mi-am cumparat o duba un P. Boxer.. Si azi am zis... sa o testez putin... asa ca am facut un drum dde vro 50 de km cu ea, toate bune si frumoase doar ca ma doare mijlocul fenomenal, am avut ceva probleme dinainte, o posibila hernie de disc "lecuita" cu lipsa eforturilor, din pacate azi vad ca m-a luat iarasi... ma intreb daca zdruncinarile astea... la cele mai mici denivelari parca ma arunca sus-jos 1-2 cm sunt de la amortizoare sau ... e normal ? :-o M-am uitat la colegii de trafic, vedeam ca si pe ei ii salta/zdruncina dar parca n-am auzit pe nimeni sa se vaite de spate de la condus o duba 50 de km...

Voi ce stiti din experienta, sunt dubele mai "dure" la mers decat un turism sau ar trebui sa schimb ceva amortizoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce tare e faza asta:))

Tu ti-ai facut cont ca sa te lauzi ca ti-ai luat duba:))

Oricum.. daca ai probleme cu spatele si te-a zdruncinat, clar e ca de acolo te doare iarasi spatele..

Cand mergi fara greutate o sa te salte mai mult dar se schimba situatia dupa ce ai macar 300 de kg greutate.

Poate ai si rotile mai umflate decat ar trebui..ce presiune au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Uite sa stii ca nu mi-a dat prin cap sa intru la un peco ceva sa verific presiunea, desi nici nu stiu cat ar trebui sa fie :( iar de greutate... cam greu ... nu stiu daca voi pune mai mult de 200 de kg pe ea, bag flori in ea, iti dai sema e mai mult volum decat greutate...

Inca odata.. e normal sa fie ea mai "zdruncinatoare"? La turisme n-am avut problema asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Depinde oricum in ce fel te zdruncina.

Daca te arunca in sus la denivelari e bine..dar daca atunci cand iei o groapa ai impresia ca s-a rupt toata masina atunci nu-si fac amortizoarele treaba.

Daca nu ai greutate e normal sa te zdruncine mai mult pentru ca masina asta e gandita pentru transport marfa..cam la 800-1000 de kg se comporta cel mai bine.

Te poate zdruncina si daca ai presiune mai mare decat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mersi fain, o sa ii verific cat are in roti, de fapt zi-mi daca stii cat ar trebui, daca nu unde sa ma uit, ca pe la usi am tot cascat eu ochii da nu e abtipildu ala cu fata-spate...

Gropi n-am luat, dar parca prea se simte orice denivelare...

LE: r15/225 peugeut boxer 2002 inalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.