Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sunt incepator-am nevoie de o sansa


Postări Recomandate

  • Members

salut domnilor.detin permis de conducere de 8 ani categoria b,iar categoriile c, ce,d,de le-am obtinut de aproximativ 2 luni.sunt absolvent al unei facultati,cunosc doua limbi straine,sociabil,binecrescut,muncitor,ambitios si curat.Doresc ca in cel mai scurt timp sa pot merge in echipaj pe comunitate si nu numai, cu o persoana intelegatoare si experimentata.

am cautat firme care angajeaza incepatori,insa am intampinat multe probleme deoarece multi au spus ca pot pleca doar daca formez echipaj cu alta persoana experimentata.

acum ramane la latitudinea dvs daca mi se va acorda sansa de a invata multe si de a munci ,pentru ca asta vrem toti incepatorii :

o sansa.pot fi contactat la numarul 0762936603.va multumesc si drum bun sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

nimeni nu intinde o mana de ajutor?domnilor colegi nu vreau sa iau locul nimanui ,doar sa fiu initiat in aceasta meserie.

am luat si atestatele si ADR,si inca nimic.Daca e cineva acolo care este dispus sa mergem impreuna pe comunitate,rog sa ma contacteze.

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Trebuie multa, multa, multa rabdare. Dar fii perseverent, pana la urma ceva o sa gasesti. Cauta printre rude, prieteni, vecini, cunostinte, bate la toate usile si lasa cate CV uri poti, la ce foame de soferi romani este pana la urma ceva ceva trebuie sa sara.

Daca ai cum incepe cu ceva mai mic, ai sansa sa inveti chestii noi, strazi, program de condus, intalnesti oameni de la care afli tot felul de informatii folositoare.

Rabdare multa si numai bine iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut.ce pot spune este ca deocamdata nu am incercat nicaieri,adica nu am depus inca cv,pentru ca nu stiu exact unde.

Toti (soferi-prieteni)imi spun ca pe echipaj se angajeaza doar in situatia in care trebuie sa mergi cu cineva cunoscut in echipaj.

nu sunt o persoana pretentioasa si ma acomodez usor oricaror sarcini.

si stalker sa stii ca am mers pe una de 3,5 tone,o buna perioada de timp,asa ma descurc cu trasee,dar pe tara.am mai mers si pe un 8x4,dar nu am iesit in afara decat cu turismul.

va dati seama ca eu sunt dispus sa invat lucruri noi,nu ma dau inapoi de la nimic,dar ideea este ca fara cineva cu experienta nu te angajeaza nimeni.Asta se vehiculeaza atat pe forum cat si in viata de zi cu zi.SI ASA ESTE.

Am apelat si la prieteni,dar toti imi zic sa astept si asta fac,dar parca astept in zadar.

Astept doar un semn de la cineva care stie ce este respectul de sine si pentru cei din jur,de la o persoana serioasa.

cu respect si drumuri bune.

;)

ps.multumesc pentru sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane luigi,

tehnic nimeni nu are reteta ideala pentru un job.

citeste ce se scrie pe forum ,intra pe chat , trimite cv,suna si insista.

cauta un prieten sau mergi la ocazie, intr-o parcare si vorbeste la cald cu un sofer ,o sa fie mai usor.

nu pot sa cred ca nu ai trimis macar un cv.... la cite anunturi sint pe net..si ma refer la site-uri de angajari nu de vinzari.

daca tot ai intrebari , sa fie ceva concret... asa per general cine sta sa calculeze care e sansa de care ai nevoie.

bafta maxima!

toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Am sunat la numarul acela si o sa aibe nevoie de soferi tocmai prin luna august-septembrie.

intre timp am trimis pe email cv catre mai multe firme ,insa daca dvs stiti ceva despre vreo firma care are nevoie de un sofer,v-as ramane indatorat , postati aici.Ramane valabila cautarea mea de a ma angaja.Sper din tot sufletul sa reusesc pentru ca pana la urma nu vreau sa fac altceva decat ceea ce imi place.

Cu stima si deosebit respect pentru colegii care mi-au sarit in ajutor.

drumuri bune sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

multumesc misu66 , am trimis acum un email la ei,cu cv complet,iar acum nu ramane decat sa astept.

cred ca mi-a mai ramas putine firme unde nu am trimis cv,dar ce stiti de sese cluj sau j. carrion?se fac angajari?cum este la ei cu plata,ca eu unul am auzit de la alti soferi ca nu prea mai este viata in roz pe acolo,ca sunt platiti mai prost ca inainte si altele.

nu vreau sa par absurd, nu sunt pretentios,dar nu imi permit sa munesc fara bani.

drumuri bune in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.