Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

legal sau ilegal acest sistem de plata ?


VIRGIL TIMIS

Postări Recomandate

  • Administrators

1 , poate explici la soferi cum ai făcut aproape 8 mii kilometrii in 9 zile din care 24 ore ai restrictie .

2 , razi de altii , te citez : nu va prostituati , in timp ce cauti ghimpele din ochii altora , nu îl vezi pe al tău .

lauda de sine nu miroase a bine . poate copii te cred , mie unu, ( si tuturor celor cu , capul pe umeri ) continuii sa îmi confirmi lipsa de moralitate si obrăznicia cu care ne sfidezi. din nou esti propus pentru carcotas. prea repede ai scăpat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

legal se poate face aproape 8000 km in 9 zile ,interdicti ,,in italia de ex este interdictie de 13 ore care daca esti destept o faci ca pauza zilnica ,,in franta faci 24 obligatoriu,,,intrebarea era daca este legal sa fi platit la km ,,,in acte ,,,citeste renumerarea sa vezi ca nu faceam prostitutie ,,daca tu esti platit mai mult ,e treaba ta ,,nu intru in polemica cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nu face pe naivul ca stii destul de bine ca sistemul e ilegal , tu vrei sa te lauzi , in continuare încearcă sa explici cum faci 8 mii kilometrii in 9 zile , cu interdictii si pauza săptămânală plus incarcare , descărcare , incarcare de retur , descărcare mers la baza . Ultima data cu duminica ora 20 in vic ( stateai de restrictia pe franta ) descărcare si la ora 12 in baza marti in timisoara , prea îmi suna a ilegal , sunt cativa copii care te-au crezut , explica cum faci .... ca lor nu le ies socotelile . Ca sa vezi ce exemplu dai domn Virgil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pauza de 24 ,,poti pierde 13 ore ,,11 orcum le faci,daca te uitai atent observai consumu,,se vede ca sa mers in limitator,nu incarcam si nu descarcam remorci,,cand ajungi undeva si esti cineva nu faci asemenea servici,km interni se baga ca trebuie scazuti dar nu sant facuti de mine,de acea sant 15 bani,acest document se afla la tribunalu timis la masa credala ,,,eu am intrebat daca este legal,,atat,,si mai sant 2 documente din alte curse care trebuie sa le incasez,,insolventa da angajatilor intaietate la plati dar trebuie sa astepti putin dupa bani,,ce mai vrei sa stii?????????? mario

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.