Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Experienta minim 2 ani pe extern!?


Vertigo

Postări Recomandate

  • Members

Am o nedumerire si poate ma lamuriti voi:

Eu ca sofer cu experienta indelungata  pe intern unde se lucreaza stiti voi cum si in ce conditii (adica ai parte de mai tot ce poate intalni un sofer), daca vreau sa ma angajez la o firma pe curse externe voi fi refuzat ca nu am experienta 2 ani pe extern. Intrebarea este:

In ce consta, concret, aceasta mult dorita experienta? Ce e asa de greu si nu poate un sofer cu experienta pe intern?

Aprindeti putin lanterna si pentru mine va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

E cam mare diferenta dintre RO si UE. Deci trebuie sa stii taxele de drum, unde platesti si cum.  Sa stii pe unde poti circula sau nu, sa cunosti o limba straina de circulatie internationala cat de cat. E un pic de diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc pentru raspuns.

Am umblat ceva si eu prin Austria, Germania, Italia cand lucram pe 3,5 to dar asta nu se pune. Daca doar astea sunt cerintele teoretic as corespunde pentru un asemenea post si totusi nu voi fi angajat (probabil). Cateva lucruri pe care nu le-as sti, ar fi usor si rapid de aflat, engleza vorbesc, descurcaret sunt.

Voi cauta un asemenea loc de munca si va spun pe ce motive voi fi refuzat.

Si care ar fi diferenta intre 1 an experienta si 2 ani?

Astea sunt motive de a imputina oamenii chemati la interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    coane ,asta e si parerea mea, trebuie pus o virgula undeva ca s-a poate s-a refuze,destul de stiintific oamenii....

vreau s-a zic ca poti merge 20 de ani undeva si tot s-a fie odata ceva nou, si atunci..

nu mai departe ,eu,....am fost pe 7,5 in Anglia un an....in 2 ture dar experinenta mea e mai mare in gasitul placutelor cu numele strazii, informatii despre magazine,a ofertelor speciale ....prea putin am condus efectiv pe partea gresita a drumului, ;D,.....

dar daca as trece de partea cu experienta ,si nu le-ar place de mine, ar gasi ceva de tonaj....

ca si o concluzie, zic ca e de porc questia cu experienta,..daca iti pun 3 intrebari clare despre extern,te descurci un pic in hengleza,...esti valabil...

toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.