Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ruta germania - romania


septaru T.G.L

Postări Recomandate

  • Members

dragi colegi buna dimineata in primul rand si in al 2-lea am o mica problema #-o#-o#-o#-o

trebuie sa plec in germania sa iau o septica pentru firma dar eu nu am iesit dintara decat bulgaria asa ca am nevoie sa imi ziceti si mie ce drumuri trebuie sa iau innapoi spre casa ce bani sa am la mine sa nu fac nici foamea pe acolo nici sa raman pe drumuri ca nu am sa platesc nustiu ce taxa astept sfaturile voastre cei care faceti acest traseu

va multumesc anticipat si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegu Septaru,daca sfatul meu nu vine prea tarziu pentru tine,atunci pot spune ca toate drumurile duc la Roma,adica pentru Germania pe A3,vii frumos spre Pasau,Wiena,Budapesta si probabil tii Nadlac daca mergi spre Bucuresti,Acuma ce stiu eu este ca in Germania ce este sub 12To nu platesti nimic vignete,Dar te opresti la granita cu Austria si iei Go-box,incarci cel mult 90-95 eu,pe Ungaria la fel te opresti la granita si platesi matrca/vigneta lor,poti plati in euro,la fel si pe Romania,acum sfatul meu este ca daca cumperi camionul din Germania pastreaza pentru control BAG sau alte controale chitanta de la hotelul in care ai dormit si bagi diagrama /cardul si pleci la drum,daca nu pleaca cu pauza 9 ore pe card si respecta programul de condus pe tot traseul,referitor l a mancat nu cred ca te vei abate de la drum ca sa mananci mai ieftin,deci nu iti raman decat benzinariile de pe drum.Ai grija pe Ungaria si nu depasii pe autostrada!In rest bafta,ai multi romani pe drum ,mai intreaba prin parcari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

-"cutia" aia este inregistrata pe talonul autovehiculului pe care este montat. Cel mai bine este ca la intrare ia A sa-ti achizitionezi un go-box ptr noul camion ( poate o sa aiba nevoie si in viitor)

-Cardul trebuie descarcat o data la maxim 28 de zile, nu?... si chiar daca-l descarci, eventualele abateri raman inregistrate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.