Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

accident de munca


Tudorelstan

Postări Recomandate

  • Moderators

colegul ti-a dat un sfat inteligent...daunele se ofera in urma unui proces....adica tu actionezi pe drept de munca firma respectiva in judecata si judecatorul decide compensatiile pe care ti le va acorda..deoarece tu ceri o suma....

Daca ai avut asigurare de calatorie,de la o firma ok si nu fantoma trebuie sa discuti cu ei depunind in copie actele dupa spitalizare,diagnostic,etc.Ulterior ei cerceteaza si deconteaza...numai ca la noi ..c-am slab cu decontul..toti vor numai sa incaseze si sa nu plateasca defel.Apoi firma nu vrea sa iti plateasca concediul...daca ai contract legal trebuie sa ti-l plateasca ..nu e dupa cum ar dori ei....Totalizind..toate se indreapta spre judecata..deci consultarea unui avocat ar fi benefica..in cel mai rau caz pierzi 2-3 sute de mii consultatia dar macar stii ce si cum..Bafta,sper sa intre si vreun coleg care ar fi putut trece prin asa ceva si sa iti dea sfaturi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Din păcate aseara mi-am rupt puciorul drept la porto in portugalia. Eram in pauza in curtea unei firme. Se pune ca accident de munca? Asigurarea medicala cat la % plateste din costul internarii si cat % eu? Am contract pe slovakia dar am card de sănătate european.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.