Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii. Cine imi poate da niste detalii despre aceasta firma. Am trimis la ei un email cu CV si am primit aceasta oferta:

Oferta noastra este urmatoarea:

Sofer experimentat: - 1400€ minim garantat care se plateste /km

Soferi in echipaj:-1250€/sofer minim garantat, se plateste/km

Sofer fara experienta: -1100€ minim garantat, /km, unde daca nu aveti d-voastra prieten cu care sa mergeti in echipaj pana capatati un pic de experienta o sa va dam noi un sofer experimentat.

Garantii: in primele 4 luni se retin 300€/luna iar cand o sa incetati colaborarea cu noi ii primiti inapoi.

Limita minima pe comunitate 3luni cu venire acasa pt 2-3-4 saptamani(cum doriti)

Salariile se achita intre 25 si 30 ale lunii.

Acte necesare: - copie buletin

- psihologic

- analize medicale

- permis

- atestat transport marfa

- card tahograf

- cazier

- 2 carduri BRD lei/euro. Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Retineri din salariu nu poate face angajatorul, decat dupa o hotarare judecatoreasca. Deci acea garantie este ilegala.

in momentul in care firma impune o clauza pe care esti nevoit sa o accepti ca sa obti postul si semnezi , atasata la contractul de munca , acea clauza devine legala , înțelegându-se ca o optiune luata de ambele parti , odată ce ai semnat nu mai ai scuza ca nu,am stiut nu am văzut etc , doar nu semnezi ca orbetele .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Retineri din salariu nu poate face angajatorul, decat dupa o hotarare judecatoreasca. Deci acea garantie este ilegala.

in momentul in care firma impune o clauza pe care esti nevoit sa o accepti ca sa obti postul si semnezi , atasata la contractul de munca , acea clauza devine legala , înțelegându-se ca o optiune luata de ambele parti , odată ce ai semnat nu mai ai scuza ca nu,am stiut nu am văzut etc , doar nu semnezi ca orbetele .....

Mario,cu tot respectul caz particular la mine:

am semnat un contract care avea niste clauze ciudate,stupide,ia-le cum vrei tu dar in primul rand ilegale.

M-au dat in judecata,si judecatorul a decis ca acele clauze sunt ilegale si eu chiar daca sunt cretin si am semnat acel contract este nul de drept.Asa am castigat un proces.In speta,SXN are dreptate.Chiar daca semnezi ca boul cu siguranta este o portita undeva.Atata timp cat esti de acord cu ceva ilegal un judecator iti va deschide mintea si-ti va spune indirect ca ai fost cretin si te va scapa.Dar,doar atat cat acea clauza este ILEGALA.

Later edit:scuze,acum am citit mot a mot textul de sus,Mario are partial dreptate.Garantia se poate constitui legal ca si o primire in gestiune ;).Ma gandeam la alte popriri.Nu asa e,se poate constitui garantie legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.