Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Camion 7,5 t pentru transport intern ,extern-pareri


gaby_bn

Postări Recomandate

  • Members

Buna colegii,sun un membru destul de nou pe forum dupa cum puteti vedea si as avea si eu niste intrebari la voi cei care probabil aveti mai multa experienta.Momentan muncesc in Germania in domeniul transporturilor fiind angajat ca sofer de camion la firma X.Ma cam bate gindul de ceva vreme sa cumpar un camion de 7,5 t ,cu prelata si sa ma intorc acasa sa incerc o mini afacere.Credeti ca ar merge transportul la noi in tara cu asa ceva sau chiar si curse Rominia-vestul Europei (am destula experienta si pe international).Sincer mi-e cam frica de incidentele de plata.Tin sa mentionez ca eu as fi cel care administreaza firma,soferul,coordonatorul si tot,deci practic inafara de intretinerea camionului nu as prea avea costuri extra.Va multumesc anticipat la cei care o sa imi raspundeti si va rog abtinetiva cei cu sfaturi rautacioase de genul:

-stai acolo ca Rominia e varza

-asta e o tara de tepari ,mai bine arunca banii etc.

Sincer as incerca ceva la noi acasa asa cum e la noi rau sau bine,pentru ca ajungem la o limita toti si ne cam saturam si de stat intre straini.

Eventual si niste sugesti cu ce model de camion ar fi cel mai fiabil pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.