Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

stie cineva ceva de colaborari cu masina proprie?


Postări Recomandate

  • Members

salutare! sunt cam incepator :), dar am gasit o chestie interesanta, vinde cineva un cap si am inteles ca se poate colabora cu societati de expeditie sau chiar de transport cu masina proprie si ma gandeam ca e mai usor sa incep ca si colaborator cu masina mea. am mai inteles ca se castiga minim 4500 euro pe luna (este adevarat?). stie cineva ceva? va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut,eu nu cred ca ajungi la 4500 ...cel putin nu pe vremurile astea....cu o utilitara de 3,5 pe praful asta nu mai sari de 4000 lei pe luna din care oricum mai scazi multe altele,consumabile,mancarica...ceva somn.....telefoane....spalatorii ...etc sunt multe de plata lunar cand esti pe cont propriu.......Oricum daca reusesti iti doresc drumuri bune si mult noroc la bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tipul are un iveco si vrea pe el 35.000E la 800.000 km ( destul de scump ), dar cica iti garanteaza o colaborare cu henkel si castigi cam 4500 euro pe luna, bani pe care ii poate demonstra cu acte.....eu daca nu cunosc cum sta treaba exact, nu ma pot pronunta, dar daca stie cineva sper sa ne spune si noua sa ne imbunatatim cunostintele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare! sunt cam incepator :), dar am gasit o chestie interesanta, vinde cineva un cap si am inteles ca se poate colabora cu societati de expeditie sau chiar de transport cu masina proprie si ma gandeam ca e mai usor sa incep ca si colaborator cu masina mea. am mai inteles ca se castiga minim 4500 euro pe luna (este adevarat?). stie cineva ceva? va multumesc anticipat!

din pacate astea sunt legende , ai zis 4500 euro curat ? nu ai cum .

dar poti sa faci o chestie mai practica virgula ca sa te lamuresti ca is vorbe.

suna o firma care-ti ofera colaborare si vezi cat iti plateste la kilometru fa o medie scazi cheltuieli iar din profit mai scazi 30 % ca nimic ce apare pe hartie nu iese in realitate si o sa ai o suma cam despre ce castig e vorba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta cica are angajat acum si daca vreau pot sa ma duc o sapt sau doua cu el pe traseu sa vad ce si cum......oricum nu pot vedea ce e in acte cand merg cu el.......si ma mai gandesc la posibilitatea ca firma contractoare sa te mai tina o luna si apoi sa rezilieze contractul cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In general mai toate firmele ofera pina in 80 centesimi la KM. Considerind ca ai putea sa faci 13000 de km, lucru care ar insemna sa fii f norocos si ai fi undeva la 10000 e din care scazi motorina, cam 5500 la un consum estimativ de35l la 100km, dupa urmeaza autostrazile,asigurarile autorizatii si poate lucrind tu pe masina cu multa atentie ramii cu1000-1500 e,dar ATENTIE daca pina acum mi am spus parerea acum iti spun ceva sigur si anume ca masina de care spui tu in afara de faptul ca costa DUBLU fata de valoarea sa reala mai are un impediment care nu poti sa l treci cu vederea  la max 8-9000 de km te lasa cite o piesa neinsemnata care poate sa -ti scoata din buzunar intre 500 si 2000 e. Eu nu vreau sa te descurajez, din contra iti doresc mult succes dar inainte de a te arunca in asa ceva gindeste te bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.