Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sava Logistic


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

lucrez de aproximativ 2 ani la Sava Logistic,alaturi de alti colegi foarte multumiti de aceasta firma. salarul se da la timp intotdeauna si nu scade sub 2000 euro si in unele luni ajunge si la 3000. angajeaza si incepatori in conditii foarte bune, NU cum zic altii mai sus 2 luni fara bani. Cea ce ti se promite la angajare ti se da cu siguranta. 

...3000 pe luna, ca pe pamant :^o ... daca au inceput patronii sa isi faca cont aici ca sa se ridice singuri in slavi ca nu mai au laudatori, hm, e tragic...." ce societate fara virtute, fara printzip" daca imi permiteti sa il citez pe "onorabilul" Trahanache din piesa "O scrisoare pierduta" de I.L.Caragiale...numai ganduri bune domnilor!!! :-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

3000 de ce pe luna?astea is aberatii...de mult patronii sunt aici pe site si isi ridica in slavi firmele...scuzati interventia!

daca nu crezi vino sa te comvingi.

asta e facebook meu https://www.facebook.com/profile.php?id=100008733675094 

sper sa scrie si alti colegi ce lucreaza in prezent la SAVA, parerire lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

isi posteaza anunturile de cel putin 2 ani pentru  ca profita de incepatori,nu plateste 3-4 luni,aveti contract fals in ro,si soferii cand vad ca nu au de luat bani pleaca si asa tot timpul are nevoie de soferi mai ales incepatori. intr-o vara au venit sa lucre 40 de soferi si avea 5 camioane.se schimba soferii tot timpul

am 3 ani decand am plecat si tot da anunturi de angajare,va da toot mereu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

...3000 pe luna, ca pe pamant :^o ... daca au inceput patronii sa isi faca cont aici ca sa se ridice singuri in slavi ca nu mai au laudatori, hm, e tragic...." ce societate fara virtute, fara printzip" daca imi permiteti sa il citez pe "onorabilul" Trahanache din piesa "O scrisoare pierduta" de I.L.Caragiale...numai ganduri bune domnilor!!! :-w

sunt persoane care si-au postat raspunsul de la firma in urma unui cv trimis din care reiese ca nu vor fi platiti pentru o perioada de..(specificata,aprox 6-8 saptamini).Mai mult de atat cum se poate demonstra?asta nu e o dovada?

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Buna ziua.

Sunt proaspat pe forum si m-am inregistrat deoarece am primit urmatorul mail :

Buna ziua ,

 

Pe pagina Tjobs apare CV d-voastra, ca si coincidenta la oferta anuntata pentru postul de sofer TIR.

 

Sintem in cautare de personal cu sau fara experienta, pentru munca pe Comunitate, cit si curse de Romania tur/retur.

 

Actele necesare in vederea angajarii sint urmatoarele:

Buletin de identitate

Permis de conducere BCE

Permis marfuri periculoase ADR

Card tahografic

Atestat marfa

Avizul medical si fisa medicala de aptitudini Psihologic Cazier auto si judiciar

Diploma de studii

Pasaport-optional dar favorabil

 

In cazul in care mai sinteti disponibil,

Va rugam sa raspundeti la acest email .

 

 

Cu stima,

 

SERGIU CIOCA

General Manager

Tel 0034669945998

 

Nu am putut sa ma abtin si am raspuns asa :D :

Buna ziua .
Pe pagina Tjobs apare CV-ul d-voastra, ca si coincidenta la oferta anuntata pentru postul de sofer (conducator auto profesionist) TIR.
Suntem in cautare de personal cu sau fara experienta, pentru munca pe comunitate, cat si curse de Romania tur/retur.
Actele necesare in vederea angajarii sunt urmatoarele:
Carte de identitate (pe buletin l-au impuscat in Decembrie 1989)
Permis de conducere categoriile B.C.E
Permis marfuri periculoase ADR (colete si/sau cisterne ?)
Card tahografic (corect este card tahograf)
Atestat marfa (corect este CPC)
Avizul (corect este aviz) medical si fisa medicala de aptitudini Psihologic (adica Aviz psihologic) Cazier auto si judiciar
Diploma de studii (de la scoala generala sau ...............)
Pasaport-optional dar favorabil (cred ca ar suna mai bine "nu este obligatoriu dar reprezinta un avantaj")
In cazul in care sunteti disponibil,
Va rugam sa raspundeti la acest email .(aceasta rugaminte nu isi are rostul, dar daca tot ati dorit acest lucru......)

  Cu stima,

 SERGIU CIOCA
General Manager

Tel 0034669945998


 
     Buna seara.
     Imi pare rau,dar nu am cum sa aplic pt postul de conducator auto profesionist, din moment ce observ nivelul de calitate al managementului de conducere din mail-ul primit de la firma dvs.
     Aveti mai sus varianta corecta gramatical si tehnic, daca doriti sa o folositi nu doresc drepturi de autor.

 

    Cu respect,

..................................

 Conducator auto profesionist
 
Si am primit urmatorul raspuns :

Buna ziua ,

 

Nu e de inteles ca o persoana cu asa inalte calitati lingvistice si super calificari sa isi caute vre-un loc de munca .

 

Puteati sa raspundeti ca nu va intereseaza locul de munca , sau sa un raspundeti deloc .

 

Nu avem nici timp, nici “chef” de intepaturi .

 

Spor la munca sa aveti in continuare

 

 

SERGIO CIOCA

General Manager

Tel 0034669945998

Deci la fel de "corect" gramatical si o exprimare de rahat, care denota ca nu ar fi o decizie buna sa ai un sef cu asa o exprimare.

Cineva a spus candva: "Ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa iti mearga capul"

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.