Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Actele(atestatele,cardul,etc) de Romania sunt valabile si in Spania?


romanulstrain

Postări Recomandate

  • Members

Careva din colegi care lucra pe Spania ,daca stiu ceva sigur ,va rog mult de tot !Nu vreau pareri si vorbe ,doar lucruri concrete.Ma refer la cpi marfa daca e valabil si in spania si la cardul taho !

Si inca ceva daca e vreun coleg care e autonom in Spania?Sa poata sa-mi spuna si mie daca se merita sa fii sofer autonom,cam cat se scoate ca cat se cheltuie si asa mai departe!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc frumos dar era de ajuns un simplu da sau nu!

Si de autonom stie careva ceva ?Se merita sau nu ?Am gasit o firma care ia soferi dar sa fie autonomi!Am vb cu o romanca care lucra la ei si mia zis ca le da curse si ca ii trateaza ca si cum ar fi de ai casei!Va rog daca stiti careva ceva !Sunt in dubii ca u stiu daca se merita sau nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc frumos dar era de ajuns un simplu da sau nu!

Si de autonom stie careva ceva ?Se merita sau nu ?Am gasit o firma care ia soferi dar sa fie autonomi!Am vb cu o romanca care lucra la ei si mia zis ca le da curse si ca ii trateaza ca si cum ar fi de ai casei!Va rog daca stiti careva ceva !Sunt in dubii ca u stiu daca se merita sau nu ?

da colegule,normal sunt valabile in toata europa,iar cu autonomul,normal ca merita,doar ca dupa aia ai de platit taxe si impozite la greu,dar asta nu ar fi o problema daca ai de lucru non stop...am un prieten acolo care tot asa e autonom si castiga 17 euro la ora....acuma,na,sti si tu,cum ii este norocul la fiecare!!! Sarbatori fericite colegii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegul, eu sunt autonom in spania (sevilla) de 3 ani doar ca nu in domeniul transporturilor ci in comert si crede-ma, stiu cu ce se "mananca" acest autonom.....acum 2 saptamani am fost in ro si mi-am luat toate atestatele legate de transport marfa si din ianuarie cand imi vor fi eliberate efectiv imi voi cauta de munca iar varianta de care pomenesti tu mai sus e foarte atragaroare asa sa as fi dispus sa mergem impreuna si sa accesam oferta de mai sus...tu esti in es?...unde locuiesti?...putem vorbi mai multe pe adresa mea de mail dorin.nitu@yahoo.com...toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.