Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Anunt de angajare... oare o alta teapa???


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua dragi colegi,

zilele trecute am aplicat la un job de sofer pe unul din site-urile de recrutare si surpriza: am primit e-mail la 2 ore ca sunt deja ca si angajat, lucru ce nu-mi miroase prea bine!!!

voi ce spuneti??? firma se numeste Transport Inovation,(despe care nu am gasit nicio informatie) mai jos aveti mail-ul primit de la ei si anuntul de pe myjob

P.S.- oare le trebuie doar datele de pe pasaport si permis?

Domnule M....,

In urma analizarii CV-ului, departamentul resurse umane a hotarat angajarea dumneavoastra avand efect imediat incepand cu data de 7 Aprilie 2014.

Mentionam ca nu trebuie sa achitati vreo taxa si/sau comision. Toate cheltuielile for fi suportate de firma incluzand transportul la locul de munca.

Va rugam sa ne trimiteti o copie a pasaportului si a permisului de conducere impreuna cu o poza recenta pe email.

Dupa verificare, veti fi contactat de un membru al firmei care va va raspunde la toate intrebarile pe care le aveti.

Va multumesc!

Cu stima,

Laurentiu Probaje - Manager

Transport Inovation

Angajam Soferi Tir Intern/Extern Salarii atragatoare

Responsabilitati

Angajam soferi TIR pentru transport international de marfa, in Europa.

Cerinte

Receptia/ livrarea marfurilor

Incarcarea/descarcarea marfurilor

Efectuarea transportului de marfa in conditii optime si conform graficului

Raspunde de integritatea autovehiculului cu toate echipamentele din dotare

Raspunde de integritatea tuturor bunurilor societatii, cu care opereaza ( marfuri, instrumente de plata, bani, documente, etc. )

Beneficii Oferite

transport gratuit,

- contract de munca pe o perioada de minim 12 luni cu posibilitate de prelungire.

2000- 2500 eur.

Transportul de marfuri intern si international.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Exact acelasi lucru mi-au trimis si mie!Am cautat pe net sa aflu ceva despre TRANSPORT INOVATION,am gasit un site in UK dar se numeste TRANSPORT INNOVATION si are un alt domeniu de activitate si alt nume(se scrie cu doi N);ba mai mult,numele domnului LAURENTIU PROBAJE apare in site-uri despre ajutoare sociale,evacuari din locuinte in Lupeni sau Vulcan,nu mai retin exact dar si in site-uri de matrimoniale atat in ROM cat si in UK ; tipu zice ca lucreaza in domeniul IT....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut,

clar, Transport Inovation este o alta teapa, aceleasi lucruri le-am gasit si eu pe net, iar daespre Laurentiu Probaje nimic de bine, probabil are nevoie de cat mai multe date, pentru "ajutoare sociale",

i-am mai trimis un mail si i-am cerut mai multe informatii despre firma si... inca astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ziua buna colegilor

Eu trimisai copie dupa permis, C.I. si pasaport sa vad ce o fi. Si eu am aplicat marti 01.04.2014 si mi-a trimis si mie exact acelasi raspuns "ca si angajat din 07.04.2014" ... bla ...bla si cand m-am uitat am vazut ca era expediat in data de 02.04.2014 la ora 01:20 AM. Nu o fi avut omu somn, asta e si miercuri seara am trimis sa vad ce o fi si va anunt, dar momentan nimic. Oricum nu vad sa faca ceva cu copii dupa acte daca nu are originale. Asta este, de data asta am zis ca eu risc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.