Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Contract pentru tractionisti pe comunitate!


cristi ene

Postări Recomandate

  • Members

Astazi am aflat de urmatoarea oferta. Pe cine intereseaza sa ma sune la nr de telefon : 0769.224.171 Cristi Ene

Pe relatia Uk-IT -Uk :

1. Trucking in Italy - se iau remorci de la tren si se descarca la clienti, apoi se incarca cu altceva si se duc din nou la tren.

truckingul este asigurat in limita a 400 km pe zi .

Explicatie: in cazul in care se fac 400 km ei vor fi platiti cu 1,05 euro/km. Daca nu se fac 400 km, diferenta va fi platita cu 0,4 euro/km neefectuat.

Exemplu: 125 km efectuati - x 1,05euro + 275 km neefectuati x 0,4euro = 131,25+110 = 241.25 Euro

2. 4 trasee intre Italia si Anglia pe luna platite cu 0,90 euro/km+ Ferry (Cu dizlocare de 80 km, daca exista).

3. Trucking in Uk - acelasi lucru ca si in Italia cu aceleasi preturi.

4. Jumatate din costul deplasarii capului tractor spre exemplu din Romania pana in Italia il plateste firma. Jumatatea cealalta o plateste tractionistul.

5. Se percepe costul asigurarii remorcii de 50 euro/luna.

6. Necesar cap tractor in stare foarte buna tehnic si optic. Nivelul de poluare e interesant doar pentru tractionist, cu cat nivelul euro este mai bun cu atat castiga mai multi bani... Toate taxele intra in sarcina tractionistului.

7. Se dau carduri de carburant si taxe din prima zi, taxele si costul carburantului se deduc din pretul oferit.

8. Dispeceratul e din Romania, firma este din Romania!

9. Timpul minim de contract este de 3 luni!

10. Km, nu stiu cati se vor face, dar dupa cum vedeti nu prea exista timpi morti...

11. O data la 3 luni se va oferi cursa pentru intoarcere in Romania.

12. Plata se face la 30 de zile dupa prima luna, apoi bilunar. Plata rapida 3% discount.

13. Pe capul tractor se monteaza gps si sistem de comunicatie (garmin) pentru comunicatie in scris fara cost!

14. Facturare de Romania+TVA. Nu mai stati sa va incurcati cu recuperarea de TVA de la taxe, resp carburant. Facturati netul obtinut+TVA.

15. Asigurarea CMR intra in sarcina tractionistului.

Locurile sunt limitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • Members

Buna ziua,

 

cu scuzele de rigoare mentionez ca am schimbat numarul de telefon : numarul meu este 0725 970 750. 

 

In luna August 2015, am un singur loc pentru cap tractor MEGA. Oferta este pentru soferul - patron.

 

Atentie numai cap tractor MEGA.  

 

Se lucreaza numai pe Italia.

 

Hub tren Verona. 

 

Tractiune remorci Mega.

 

Se iau remorci incarcate de la tren se duc si se descarca la client, se reincarca apoi se duc din nou la tren. 

 

Plata este de 1 euro/km plin (65% km sunt pe plin), 0.80euro/gol(35% km sunt pe gol). Facturarea este lunara, plata la 30 zile dupa luna lucrata. 

 

Card carburant + taxe din prima zi ! Deducerea carburantului se face la netto. 

 

Dispecerat gratuit.

 

Asigurare CMR 50 euro/luna.

 

Profit estimat lunar la un parcurs de 7000 - 8000 km/luna - peste 3500 euro/luna.

 

Am nevoie de un colaborator cu atitudine, care sa stie sa vorbeasca frumos, descurcaret, curtenitor cu bune maniere! Daca stie si italiana este excelent, dar nu este obligatoriu.

 

Restul detaliilor la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.