Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

La inceput de drum


Postări Recomandate

  • Members

Salutare!Ma numesc Tudor Cristian si am 23 ani!Decat sa-mi cumpar o masina de fite mi-am cumparat un CITROEN JUMPER 3.5t util 1,5 t!Vreau sa muncesc sa fac bani nu sa stau sa cheltui!

Cum pot gasii de munca,are cineva nevoie de mine?

Nu vreau sa stea masina in curte sa rugineasca!Vreau sa car cu ea!

Unde caut de munca?

Am sanse sa-mi gasesc de munca?

Unde?Cum?

Vreau si eu sfaturi va rog frumos!Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

salutare,

si eu mi-am luat un iveco daily 3.5 t.

Am facut cateva curse in jur de vreo 3 luni si ceva dupa care s-a cam terminat cash-ul.....si facturile au cam intarziat sa fie platite.In clipa de fata am masina in fata blocului,de incasat cateva mii de lei de la diverse case de expeditii destul de renumite.Nu dau nume ca nu vreau sa fac in nici un fel publicitate.

Deci daca nu ai cash necesar cel putin pt 5-6 luni,mai bine te lasi pagubas.Pe bursa sunt foarte multe tepe,iar marfa care este nu este platita corect...un exemplu...Bucuresti-Brasov greutate 1t...pret 100 lei.Pt 100 de lei eventual sa mergi cu un autoturism.

Iti urez bafta multa si sper sa nu patesti ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members
salutare,

si eu mi-am luat un iveco daily 3.5 t.

Am facut cateva curse in jur de vreo 3 luni si ceva dupa care s-a cam terminat cash-ul.....si facturile au cam intarziat sa fie platite.In clipa de fata am masina in fata blocului,de incasat cateva mii de lei de la diverse case de expeditii destul de renumite.Nu dau nume ca nu vreau sa fac in nici un fel publicitate.

Deci daca nu ai cash necesar cel putin pt 5-6 luni,mai bine te lasi pagubas.Pe bursa sunt foarte multe tepe,iar marfa care este nu este platita corect...un exemplu...Bucuresti-Brasov greutate 1t...pret 100 lei.Pt 100 de lei eventual sa mergi cu un autoturism.

Iti urez bafta multa si sper sa nu patesti ca mine.

Pretul nu este corect pentru o masina exclusiva dar pentru grupaj cred ca este ok pretul. O marfa de 1t o poate transporta si un van de 1,5 - 2 t util si de un tir de 20 t. Ca sunt foarte multe tepe sunt de acord dar cu un pic de atentie pot fi evitate. Cine te pune sa accepti plata la termen? Nene ti`am dus/adus marfa, scoate banii ca eu nu iau motorina pe datorie.

Cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 5 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.