Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

OHL ......regii padurilor si spaima soferilor romani


Postări Recomandate

  • Members

Salutare tuturor colegilor de breasla...in cateva cuvinte despre aceasta expeditie care este in cautare mai mereu de tragatori romani sa faca o munca destul de grea zic eu.distributie de pal sau mai bine zis tot ce este din lemn la diferite magazine din germania sau la particulari acasa unde are omul de facut o cabana sau cotet in varful muntelui.....camioanele lor au interzis sa faca asa ceva(avand un nr destul de mare si majoritatea soferilor nemti si danezi).....in concluzie O FAC FRAIERI...Tonajele sunt pe masura...min 24T. Incarcarile sunt numai de la cronospan...glunz...pfeifer...cine se ocupa de lemn..munca pt sofer este floare la ureche...decopertare stanga dreapta chiar si de 3-4 ori pe zi...doar este distributie ...cateodata mai descarci si la mana ca nu are nea gica utilaje sa si ia marfa...cursele nu depasesc 500km...descarcare incarcare de la o zi la alta...cea mai sucurta am avut o de 140 km in care am avut 2 incarcari si descarcarea finala...cine vrea sa stie mai multe despre modul de lucru ..plata..etc...sa intrebe...Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Re: OHL ......regii padurilor si spaima soferilor romani

Mesaj necititde budspencer » Sâm Iul 26, 2014 1:54 pm

Da,cam asta se face si pe la Skiptrans(Jost) de la Wielsalm si alte locatii pentru 40€ la zi,pe acolo cam cat se dâ?

Colegu esti pe langa subiect, indrum atentioneza soferi patroni care vor sa traga la OHL, cat despre Skiptrans cine e de vina firma care a facut oferta sau soferu care a acceptat, nu le tin partea ca nu am lucrat la Skip dar 40 au promis 40 ai primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut ..bine punctat de colegul care zice sa atentionez patronii romani sau soferii care merg acolo.... pentru mine nu i problema banii primiti de la firma unde lucrez....eu m am referit la munca josnica de o fac tragatorii romani aici....azi m am intalnit cu un coleg de salaj care mi a spus ca a avut 9 descarcari in zona lui kassel cu pal pe la toate magazinele posibile prin varful muntilor...problema este ca daca vrei sa retragi masina trebuie sa anunti cu minim o luna...altfel ai probleme la plata....eu mai am o saptamana si o sa l e duc dorul rau de tottot :))...drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sfarsit cu final tragic :)) ultima incarcare la aceasta expeditie a fost de la Gluntz -nettgau cu 5 descarcari

la 2 particulari si trei magazine (incarcatura fiind pal). Distanta totala a cursei 180 km...nu mai am cuvinte ce sa mai scriu....v a doresc drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.