Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CDS Labour Spalding Anglia = TEPARI


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Vedeti, asta este problema soferilor, voi cunoasteti ce este in cabina la voi, si aveti impresia ca le stiti pe toate. Nu este vorba daca are sau nu nevoie soferul sa vorbeasca limba engleza, important este ca o cere clientul nostru. "Clientul nostru, stapanul nostru" va spune ceva, el plateste, el va da voua salariul, el are si pretentii. Daca el cere soferi care vorbesc limba Engleza, asta trebuie sa le dam, fiindca el PLATESTE. Daca soferii nu vor sa lucreze in alta parte, ok, sa vina cu lectia invatata de acasa, sa stie engleza, sa aiba experienta pe TIR si va incepe imediat munca. Dar daca el vine la mine si imi spune ca are 10 ani experienta, si la testul de condus nu stie sa cumpleze-decupleze un trailer, pai ce vreti sa fac eu? Alta varianta nu are decat training, care este foarte costisitor. Altineva a spus ca de ce angajam fara experienta. Fiindca ii putem invata sa conduca daca vor, pe cheltuiala lor, insa soferii stiu tot timpul costurile, deci nu se face nimic pe ascuns. Iar celor care au ceva de obiectat la ce scriu eu acum, le recomand sa incerce sa lucreze ei la o firma de recrutare si vor vedea ca nici un sofer incapabil sa conduca un TIR si care nu vorbeste limba Engleza, nu v-a recunoaste acest lucru, fiindca este mai usor sa dai vina pe altii, decat sa recunosti ca nu esti bun ca sofer. Sunt probleme si la noi in firma, le cunosc, insa nici soferii nu sunt niste sfinti. Ca idee, oferim o sansa de inceput tuturor, cu sau fara experienta, dupa care daca vor pot sa se mute in alte firme, nu ii tine nimeni cu forta. O zi buna, acesta a fost ultimul post.

Daca vrei un sofer cu experienta si sa si vorbeasca limba engleza ,pai mai nene ,PLATESTE....daca voi platiti soferii mai putin ca pe o maturatoare ,ce ati dori???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.