Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Pernele aer pe partea dreapta nu tin aer


Sentiveanu

Postări Recomandate

  • Members

Salutare tuturor! Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta cu un raspuns. Am un MAN ME 18 tone din anul 2002.Cine poate sa-mi spuna care ar fi cauzele pentru care nu imi tine aer in perne pe partea dreapta spate si fata, sau cum as putea depista de unde vine problema? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 22 ore, Sentiveanu a spus:

Salutare tuturor! Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta cu un raspuns. Am un MAN ME 18 tone din anul 2002.Cine poate sa-mi spuna care ar fi cauzele pentru care nu imi tine aer in perne pe partea dreapta spate si fata, sau cum as putea depista de unde vine problema? Multumesc!

a-i verificat in mai multe pozitii daca nu pierd aer?ridica masina la maxim si cu un spray cu spuma sau apa cu sapun,verifica etanseitatea burdufelor si pe la partea superioara si pe la poansonul de jos.apoi coboara un pic masina si verifica iar si tot asa pana jos.vezi alte pierderi de aer(supapa ecas,conducte).daca mai pot sa te ajut,suna la 0743056325

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 07.10.2019 la 16:30, harytgs a spus:

a-i verificat in mai multe pozitii daca nu pierd aer?ridica masina la maxim si cu un spray cu spuma sau apa cu sapun,verifica etanseitatea burdufelor si pe la partea superioara si pe la poansonul de jos.apoi coboara un pic masina si verifica iar si tot asa pana jos.vezi alte pierderi de aer(supapa ecas,conducte).daca mai pot sa te ajut,suna la 0743056325

Multumesc domnule Harytgs! Am verificat pernele si supapele cu spray  si am depistat problema. Scapa aer prin partea de sus la perne si la supapa cred ca are o garnitura, pe acolo de vede ca scapa aer. As mai veni cu o intrebare daca nu va deranjeaza: se mai poate face ceva cu pernele sau trebuiesc schimbate iar la supapa se poate repara sau la fel trebuie schimbata? Va multumesc pentru timpul acordat!

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 23 ore, Sentiveanu a spus:

Multumesc domnule Harytgs! Am verificat pernele si supapele cu spray  si am depistat problema. Scapa aer prin partea de sus la perne si la supapa cred ca are o garnitura, pe acolo de vede ca scapa aer. As mai veni cu o intrebare daca nu va deranjeaza: se mai poate face ceva cu pernele sau trebuiesc schimbate iar la supapa se poate repara sau la fel trebuie schimbata? Va multumesc pentru timpul acordat!

Buna seara.Pernele se inlocuiesc,deasemenea si supapa.o seara frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.