Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sfaturi angajare sofer transport persoane


Sorin1984

Postări Recomandate

  • Members

Salutare tuturor! Am nevoie de niste sfaturi de la cei care lucreaza sau au lucrat ca soferi transport persoane. Recent am luat atestatul de transport persoane. Am lucrat pe camion un an de zile (pe comunitate)si pe duba  de 3.5 tone.  M-ar interesa sa lucrez pe autocar curse internationale sau nationale. As vrea sa ma angajez pe autobuz local,dar mi s-a cerut 3 ani experienta ca sofer pe camion sau autobuz. Cunoasteti firme de transport persoane cat de cat serioase? Am verificat pe net,informatii despre mai multe firme din Romania. Parerile sunt impartite despre aceste firme. Va multumesc anticipat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salut,dupa un an de zile de lucrat ca sofer pe camion vrei sa treci pe autocar?crezi ca ai acumulat destula experienta ca sa poti raspunde de viata ta si a cel putin 40 de persoane?inainte de 1989 era obligatoriu sa ai trei ani de conducere pe camion ,ca sa lucrezi pe autocar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 11 ore, harytgx a spus:

salut,dupa un an de zile de lucrat ca sofer pe camion vrei sa treci pe autocar?crezi ca ai acumulat destula experienta ca sa poti raspunde de viata ta si a cel putin 40 de persoane?inainte de 1989 era obligatoriu sa ai trei ani de conducere pe camion ,ca sa lucrezi pe autocar!

Nu stiam asta. Multumesc oricum de raspuns.in acest caz,o sa am nevoie de mai multa experienta pe camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Pe autobuzul local daca este vorba de Ratb..........iti trebuie de 3 ani pe cineva ca sa dai spaga nu experienta

Tot la privat ai cele mai multe sanse

Se intra destul de greu, dar cu putin efort nu este imposibil

 

 

Editat de cico_3504
reclama indirecta si unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.