Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MAN error codes appearing on display


leobango

Postări Recomandate

  • Members

In order to help owners of Man i will try to interpret error codes appearing on display bord.In from experience I'll post some of the most frequently occurring codes:

EDC 00647 followed by a dash and various endings: 01, 10, 08, 31 = problems with the first injection, the sensor (usually ending in  08 - devaluation sensor

ZBR 00111 water-level probe halted

FFR 00647 -cooling fan clutch problems

FFR 00033 -clutch sensor transducer

EBS 03161 -ABS sensor front right

EBS 03171 right front brake wear sensor

For other codes, please post on the forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Vizitator Anonymous

Salut,

Nu stiu nimic despre camioane si nici nu intentionez sa aflu :) (explicatia: lucrez la IT) dar am fost rugat de shefi sa gasesc explicatia pentru cateva coduri de eroare ale unui camion MAN.

Am tot cautat codurile despre care se vorbeste in thread-ul asta. Ideea ca in afara exista contra cost o brosura cu toate codurile m-a pus pe ganduri... mi-a luat 3 minute sa o gasesc in format PDF (cred ca asta e..) M-am gandit sa ii dau share astfel incat cei care au nevoie si stiu engleza sa nu mai piarda vremea cautand...

O puteti accesa aici: http://www.google.ro/url?sa=t&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CBwQFjAB&url=http%3A%2F%2Fextranet.man-last.se%2FWeb%2FService%2F812en.pdf&rct=j&q=DATA%20COMPENDIUM%20FAULT%20MESSAGES%20TRUCKNOLOGY%20GENERATION%20filetype%3Apdf&ei=aWRSTfTREcXxsgai25HiBg&usg=AFQjCNH-jqchxUyKjpmADEqN1BF7i1xpxw&cad=rja

Spor la treaba !

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.