Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Riksvegen 60 Norvegia


Postări Recomandate

  • Members

AlexVal, referitor la Experienta iti dau dreptate... si, colegu, daca esti cu scoala acuma... nu stiu cata experienta poti avea pe CE...

sa mergi incepator la ei pe camion cu remorca e infernal... uitate mai sus cum da ala albastru cu spatele pacolo :|||

Dabi o sa gaseasca pe aici prin RO, si aici e greu cu gasitu de lucru fara experienta pe CE, da pai in Norvegia...ca sa ajungi pe acolo Alex0 trebuie sa ai macar vreo 4,5 ani experienta parerea mea...pe TIR cu semiremorca si remorca cu vartej.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu merg in germania la containere si mi frica de mor :((

Si eu lucrez pe container camion+remorca, trebuie sa pun containerul si pe remorca si camion cu lift din ala si la inceput a fost destul de greu cu manevratul si legatul remorcii, ca nu e ca la cap tractor...dar acum m-am mai obisnuit. Ai mare grija sa nu rupi ceva la masina sa spargi, ca e jale. Eu inca nu, mai bine am fost dirijat decat sa fac prostii, dar altii mai "zmei" au pati-o si au platit. Nu sunt nici ieftine plasticariile pe la camioane, ff scumpe. Acum depinde si cat de repede prinzi momentul sa inveti, intai mai bine faci cateva incercari la "rece" adica fara sa pui containerul faci fara el si vezi cum functioneaza si inveti comenzile, apoi faci si cu containerul 1 proba, 2, si te inveti. Asa am procedat eu si acum ma descurc ok. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.