Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Informati colaborare Spania


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

  Suntem o firma cu o experienta de mai mult de 10 ani in transporuri.

  *Piata pe care lucram(CEL MAI MULT) este Spania-Anglia folosind porturile Portsmout, Poole si cele din sudul Frantei Saint-Malo,Caen si Cherburg.

  *Oferim card de motorina cu care se poate alimenta doar din Irun,Spania(descontam tva 100%)din factura.

  *Se va plati 0,73 eur/km/ .

  *Dupa primea incarcare/descarcare NU se vor plati  primii 200km.

  *Plata se va face la 45 zile.

  *Se va face un contract de colaborare pe 1 AN cu posibilitate de reinoire.

Astept intrebarile d-voastra pentru orice nelamurire sau informatie suplimentara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

  Suntem o firma cu o experienta de mai mult de 10 ani in transporuri.

  *Piata pe care lucram(CEL MAI MULT) este Spania-Anglia folosind porturile Portsmout, Poole si cele din sudul Frantei Saint-Malo,Caen si Cherburg.

  *Oferim card de motorina cu care se poate alimenta doar din Irun,Spania(descontam tva 100%)din factura.

  *Se va plati 0,73 eur/km/ de moment..,pentru ca acest procent va creste din aprilie.

  *Dupa primea incarcare/descarcare NU se vor plati  primii 200km.(distanta de la descarcare la noua incarcare nu se platesc daca sunt paa in 200 km--dacasunt mai multi se platesc--dar se intampla destul de rar sa die distanta asa mare.)

  *Plata se va face la 45 zile .

  *Se va face un contract de colaborare pe 1 AN cu posibilitate de reinoire.

Astept intrebarile d-voastra pentru orice nelamurire sau informatie suplimentara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Poti sa lasi si tu un e-mail,cum au facut ceilalti colegi si o sa iti trimit conditiile si detalii.....nu am cum sa las toate datele pe net..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

din aprilie procentul va creste---cel putin la 0,75/km(asta e informatia pe care o detin)--si daca motorina va mai creste si procentul va creste proportional cu pretul motorinei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vrajala p*** cu asta coligi io lucrez cu un volvo doar capu in spania la o firma si primesc 0,85 de centi la km si fac franta,belgia,olanda,germania,spania,portugalia si foarte rar anglia si fac cam 12-13 mii de km la luna. la sfarsit cand trag linie si scad tot tot ma aleg cu un 2000 de euro maxim.asa ca nu se fac bani cu sacu din asta cum zic alti ai asta cu 0,73 de centi mai mergeti voi cu bani de acasa ca altfel nu faceti fata.

EDIT : Pe viitor te rugam sa folosesti un limbaj mai putin vulgar, pentru ca te aflii pe un forum cu pretentii, nu in spatele blocului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

ASA CUM AM PROMIS AM SA  ANUNT FIECARE SCHIMBARE...INCEPAND CU DATA DE 1 APRILIE NOUL PROCENT VA CRESTE LA 0,76/KM.

poate ca aveti dreptate nu e cea mai ¨BOMBA´oferta in acest moment , -- va pot asigura ca eu nu sunt intermediar--sunt persoana care vorbeste in romana---si care lucreaza cu ei---si pot spune decat atat ca se tin de cuvant.

Daca doriti oferte care sa va ia ochii imi pare rau.......eu va spun avantajele si dezavantajele....va convine sau nu.

Va invit sa mergeti la firmele care va promit  SUPER CONDITII si va rog sa ne spuneti si noua experienta voastra in acele firme.

MULT SUCCES!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

inainte sa sariti in sus de bucurie, interesati-v acat costa motorina in spania, franta, si anglia, ca idee :)

interesati-va cat costa taxa de autostrada in spania si franta

aveti grija unde in anglia, de cele mai multe ori "se confunda" marea britanie cu anglia. de la ferry pina la glasgow sunt 800 km, inapoi la ferry, inca 800. daca nu ai rezervor peste 600 l, s-ar putea sa ai nevoie sa alimentezi din "anglia", de aia ziceam sa vedeti si pretul motorinei acolo.

pot sa va dau exemplu in europa, intre franta si germania, costul este minim 0,70 eur/km fara diurna soferilor.

atunci, calculati 12000km x 0,70 = minim 8400 euro / luna investesti in "afacerea" asta, dar iti trebuie o investitie de vreo doua luni (ei spun ca plata se face la 45 de zile).

va convine sa munciti cu camionul vostru pentru un profit de maxim 1500 euro pe luna? ganditi-va ca aveti de plata: asigurari (cmr+casco+rca), intretinere camion, amortizare camion (asta inseamna sa pui ceva banuti deoparte pentru ziua in care vei vrea sa schimbi camionul, ca nu va mai putea...)

va dau eu exemple de firme unde soferul castiga mai bine de 1400 eur pe luna, fara sa investeasca un leu: simplu angajat.

tractoarele se inchiriaza astazi in europa cu minim 1.00 EUR/km, iar pretul va creste.

este lipsa de tractionisti, de soferi, de firme de transport. criza a inchis o gramada.

din pacate, sunt inca multe uscaturi in piata, mai este pana se va lumina. nu e de blamat cine ofera pretul asta, insa e de condamnat cel ce il accepta fara cea mai mica idee despre ce inseamna aceasta afacere: TRANSPORTUL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

johnnie_driver2000, poti sa-mi spui si mie cum ai ajuns la suma de 0,70Eur/km in Germania? Cu amortizare si/sau rata la masina poate? maut-ul e intre 0.155 si 0,205 iar motorina mai mult de 0.35 nu e.

Fara sa se supare Diana, eu zic ca si cei care ofera asemenea contracte sunt de blamat... intr-un fel sau altul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.