Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

PAZITI-VA DE ASA FIRMA SANT IN URMA RAU CU SALARIILE

poti sa ne descrii mai pe larg ceea ce stii >? multumesc ( incercam sa oferim/aflam cat mai multe informatii) potentialilor ,,candidati ,, predispusi  sa ia ,, tzeapa ,, acolo...sau sa lucreze ca niste sclavi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

COLEGILOR AVETI MARE GRIJA CU ACEASTA FIRMA ......TEPARIIIII......eu am lucrat la aceasta firma in luna iunie iulie 2011 pe cimentroc....sunt doua locuri de unde incarcati (robilante si  inca una )si vreo 30 de santiere in franta unde o sa descarcati numai prin munti...o sa dormiti numai 5 6 ore depinde unde incarcati.....camioanele sunt jalnice...extrem de jegoase... fara frane si remorcile fara ABS si discuri de frana crapate....in fine ....sa va zic ce am patit eu...intr-o dupa amiaza asa zisa DOAMNA...MARIA...mi-a zis sa merg sa incarc la robilante k avem un coleg nou si nu ajunge la incarcare.... sa merg eu sa ajung cat mai repede pana in ora 21:00 indiferent cum dar sa ajung....in fine foarte nemultumit deoarece incarcasem tot la robilante si descarcasem la lyon in franta ma-m dus am reusit sa ajung am incarcat si am plecat spre franta...gonind spre autostrada aproape de iesirea in autostrada la marene pe italia am fost oprit intrun sens giratoriu de politia stradale....mi-au cerut diagrama si SURPRIZA...totul OK cu foaie de concediu numai k ma intrebat de unde am plecat...unde am incarcat...si cu cat se circula la noi pe nationale eu avand diagrama toata numai la 90...am vorbit cu ei dar amenda tot am primit 460E in total... pentru viteza ...itp ..asigurare expirata si nu aveam contract de inchiriere la remorca deoarece era inmatriculata pe RO...in fine am vorbit cu MARIA  si am intrebat-o cine plateste amenda zicandu-mi sa descarc k vedem noi..k vorbeste ea cu GROTTO (patronul) eu zicandui k daca imi opreste banii eu las camionul si plec acasa...ma convins sa plec la descarcare am descarcat si cand am ajuns la garaj am mers in birou sa predau CMR...atunci patronul GROTTO sa luat de mine k de ce fac eu figuri k el ma plateste cu 1700E si k eu trebuie sa platesc amenda deoarece la angajare mi-a zis k amenda ce tine de sofer (centura...viteza ...telefon)le plateste soferu ce tine de ei platesc ei fara probleme  (depasire program....sau cand ei zic sa mergi pai sa mergi frate k ei raspund)cand i-am zis k MARIA mi-a zis sa ajung indiferent cum numai sa ajung sa incarc mia zis k el nu stia si k eu trebuie sa platesc ...M-am enervat foarte tare am inceput sa ma cert cu el la care la un momont dat am vrut sa dau in EL...atunci a sarit MARIA...sa ne calmam k o rezolvam noi...el intre timp a sunat la CARABINIERI...niste cunostinte de ale lui numai k eu stiind sa vorbesc si amenintandui k sun la garda de finante si la IMS fortele de munca sau mai linistit apele mi-a dat o parte din bani si restu o sa mii bage pe card si mi-a promis k o sa imi dea toti bani...am vb cu un verisor si am plecat....dupa doua luni de abia am primit restul de bani cu insistente si amenintari...asa  k aveti mare grija TEPARI...TEPARII SI IAR TEPARIIII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua  Dna Maria ! Mai sunteti suparata pe mine ? Acum dupa ce au aparut atatea marturii despre  realitatea din firma dvs. de ce nu ma sunati din nou  pe telefonul mobil sa imi reprosati ca au aparut articole pe forum pe care le am initiat despre dvs.?

Astept... nu numai eu, si utilizatorii forumului, un  punct de vedere al dumneavoasa , o replica la cele prezentate aici

Cu respect,

           

P.S Mai sunteti suparata pe mine/ sau am facut un abuz prezentand firma dvs. pe net ?>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Buna seara domnilor.Am lucrat aproximativ 2 luni la firma asta.Daca exista un loc unde nu se respecta absolut nimic,atunci G uno este numele lui.Cand reusesti sa dormi este o mare victorie personala.Erau acolo baieti(de toata stima dealtfel) care mai aveau de luat salariul pe 4-5 luni.Oneori,cand aveam mai mult de mers pe Franta,pentru ca nu exista telepas,primeam bani cash pentru autostrada.Asa am ajuns la situatia halucinanta ca erau considerati avans la salariu.Cand am spus intr-o vineri seara ca renunt,am fost dat afara di garaj si am stat toata noaptea in parcarea unui supermarket.Daca MADAM Maria,codoasa sefa ma poate contrazice,o astept,cu alte amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.