Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Protestul camionagiilor in Italia


costi979

Postări Recomandate

  • Members

totul se pare ca a inceput acum vreo saptamana in Sicilia,am colegi blocati acolo de sambata.Au reusit sa ajunga azi pana la Villa San Giovanni si acolo s-a blocat iar treaba.Ieri am plecat din Silla ,am reusit sa ies din 2 blocaje,dupa ce in prealabil am stat zeci de minute in fiecare si am ajuns la cativa km de locul de incarcare.In telepass in Sarno mi-or iesit haiducii in cale,m-au amenintat ca-mi dau foc la masina si m-au obligat sa trag pe dreapta.degeaba am incercat sa le explic ca trebuie sa ajug la incarcare,ca o sa stau acolo cat o fi necesar.Politia nici nu m-a bagat in seama,au plecat mai departe.si ca bonus,unul dintre colegii nostri italieni mi-a rupt o valva de la o roata de la semiremorca.s-o fi gandit ca am intepenit in scaun si am nevoie de ceva miscare , sa muncesc nitel sa pun rezerva.in fine.stau de aseara aici,fara buda,apa,femei :D . Eram curios,poate unii de lucrati pe italia puteti oferi mai multe detalii,daca e vreo sansa sa se limpezeasca treaba,sa mai facem si noi un ban de-un suc.drumuri line sa aveti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • EX Staff

si pina la urma nu am inteles..au ceva cu voi romanii care lucrati acolo sau ce?

Nu are nimeni nimic cu soferii romani rezidenti in It ,sau in tranzit, a fost vorba despre un protest sindical impotriva guvernului, dar nu exista padure fara uscaturi, au luat drept tinta camioanele straine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.