Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Taxe eliberare certifcate ADR Colete,Vrac si ADR Cisterne


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

referitor la atestatul ADR, am fost eu astazi la ei la ARR Covasna si mi s-a spus urmatoarele:

nu se stie inca sub ce forma va fi eliberat atestatul dar cei de la ARR de la Bucuresti o sa trimita pentru fiecare solicitant o adeverinta care este valabila 60 de zile si care atesta ca ai pregatire profesionala pentru ADR.

In timpul acesta de 60 de zile se va hotarii sub ce forma va fi eliberat atestatul.

Adeverintele se trimit la fiecare agentie ARR din judet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
salut

nici acum nu se elibereaza ADR-ul. chiar ieri am sunat 25.03.2013.

nu a venit confirmarea sa elibereze. alte motive nu stiu ce sa va spun asa miau spus de fiecare data NU A VENIT CONFIRMAREA #-o

Salutare la toți colegii.Colegi care si-au ridicat atestatul ADR,sa ne spuneti si noua daca se eliberează pe 2013 ca de la agențiile ARR avem mici șanse sa aflam la cat de comozi sunt.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
A ridicat cineva ADR-ul ?sau se da si acum tot adeverinta?

Salut colegu,eu am fost azi la sediul ARR Galați si mi-au spus vechea poveste,încă nu se eliberează cardul ADR din motive ca nu sa făcut contract cu nici o firma care sa le tipizeze,in schimb se eliberează o adeverinta care nu este valabilă pe comunitate,venise si un coleg pus pe scandal cu un proces-verbal.. luase amenda in Austria ca nu avea card ADR.Numai bine si drumuri buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare baieti...ca sa stiti,sa dat drumul la cardurile ADR de ieri!! 64 lei la posta+poza+copie buletin,permis+cerere care se completeaza la ghiseu.bafta!

Cea mai buna veste pe anul asta!!! :ymparty:

Are cineva idee si cat dureaza eliberarea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare baieti...ca sa stiti,sa dat drumul la cardurile ADR de ieri!! 64 lei la posta+poza+copie buletin,permis+cerere care se completeaza la ghiseu.bafta!

Cea mai buna veste pe anul asta!!! :ymparty:

Are cineva idee si cat dureaza eliberarea lui?

Salut colegi,si eu am așteptat ADR-ul,pana la urma l-am făcut in Rep. Moldova,ieri am depus actele si azi mi-au dat certificat ADR tip card.Toata afacerea ma costat 1250 lei moldovenesti = 320 RON si o ciocolata pentru domnisoara care mi-a luat dosarul,pt colegii care au nevoie de ADR urgent va pot da datele de contact si rezolvati cu o excursie pana la Chișinău.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Uite asa ajungem sa ne rezolvam problemele prin vecini!Inmatriculari la bulgari,atestate la moldoveni,permise la unguri,munca de multe ori sclavie goala la bogatii Europei si E.T.C.Tineti-o tot asa ticalosi de guvernanti de toate culorile politice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Azi am fost iar la agentia Bucuresti.Eu am dat examen in 2 martie,am ridicat adeverinta care e valabila doar in tara si doar doua luni....dupa 8 mai se incepe tiparirea noilor certificate ADR,eu am fost sfatuit sa mai sun ,in orice caz mai devreme de 20 mai nu am sanse sa il ridic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

doamneee,a dat bunul Dumnezeu sa se solutioneze odata tam-tamul cu ADR-ul...sa speram ca le elibereaza cat mai repede (macar asa din bun simt pentru timpul pierdut in asteptarea faimoasei cartele) cu stima si respect colegii si drumuri cat mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Am fost azi la ARR, din pacate am fost anuntat ca nici in momentul de fata nu au trimis actele (depuse acum o luna) pentru realizarea cardului (raspuns- nu au primit ok-ul de la Bucuresti) din pacate dupa ce sa va da ok-ul cred ca va mai dura o perioada pana la primirea cardului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii!azi am sunat la ARR centrala tel 0213121519,(cereti la certificari,atestari)si mi-au spus ca numai sapt. viitoare vor incepe sa proceseze cererile nici ei nu stiu cand vor incepe sa trimita cardurile,cica sa mai intreb si sapt.viitoare.Nu mai cred nimic .......... incompetenti pe banii nostri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.