Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ce stiti despre Miratrans International ???


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua,

Am primit  CV dumneavoastra si dorim sa va trimitem cateva detalii referitoare la locul de munca.

Miratrans International SRL , recent infiintata, se ocupa cu transportul de marfuri international, cu remorca frigorifica sau prelata, pentru diversi parteneri europeni. Postul de munca oferit este de sofer pe comunitate, si numai pe comunitate, avand curse din Spania sau Germania spre restul europei. In primul an se va lucra 6 luni cu 2 saptamani pauza.

Conditiile impuse de noi candidatului pentru acest post sunt urmatoarele:

- sa aiba experienta pe comunitate(demonstrabila)

- sa aiba carnet de conducere cat C+E, card tahograf digital

- sa nu sufere de nici o boala care i-ar putea impiedica desfasurarea activitatii

- sa respecte normele si timpi de conducere si odihna

- sa se asigure de buna functionare a autovehiculului

- sa efectueze transportul de marfuri in conditii optime

- sa fie o persoana punctuala si cu simt de raspundere

Salariul este de 1200 Euro.(700 lei salariu pe cartea de munca + 35 euro diurna )

Daca sunteti interesat va rog sa raspundeti la acest e-mail impreuna cu datele d-voastra de contact.

Va multumesc!

Asta am primit raspuns de la ei.

Cam micut salariu la cat se sta pe cabina  :( :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

da colegule ,salariul e mic  pentru 3 luni de izolare pe cabina

sunt la inceput ,au un singur camion ,DAF XF euro 5 automat

inca nu au contract cu o casa de expeditie

am fost chemat la ei (la Sibiu) pentru o discutie fata in fata

asta dupa cateva discutii la telefon si pe mail

nu stiu ce sa zic sunt cam nehotarat  din cauza modului neclar de plata ,a salariului cam micut si a perioadei mari de lucru

daca ofereau 1500 de euro cu maxim 2 luni plecat si stabilirea clara a datelor de plata a salariului ,nu mai stateam pe ganduri

dar asa......????!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Miratrans International angajeaza soferi, in conditii avantajoase, pentru transport pe comunitate singur si in echipa. Cei interesati sunt rugati sa trimita CV pe adresa miratrans@ymail. com.

Anunt publicat astazi la ora 8,la salariu scria 1400 de euro.

Au mai luat camioane?Mai stie cineva noutati despre aceasta firma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cat timp firmele vor gasi musterii care -si vand ,,blana" pe salariul de necalificat , diurna de mizerie si accepta sa locuiasca in 3 m cubi ( ca in cazul de fata ...6 luni) .....vom gasi din abundenta astfel de ,,oferte" .

Nu acceptati mizeria !! Salariul minim pe economie este specific necalificatilor ! Nu faceti diferente salariale si de diurna intre cei vechi si incepatori ! Toti facem aceeasi munca ! Normal ca cei vechi sa primeasca sporurile de vechime insa nu in detrimentul incepatorilor ! Diferenta salariala trebuie sa plece de la grupele de vehicule pe care este angajat soferul ! Nu poate lua acelasi salariu unul cu 30 de ani vechime ce lucreaza pe ,,Dacia" cu un incepator ce lucreaza pe 40 T care trebuie platit dupa munca lui ! Trebuie platita munca si dificultatea ! Nu va mai vindeti pe nimic !

Ma ve-ti contra , chiar injura si stiu ca unul dintre argumentele voastre va consta in intrebarea ( stupida) ,,am familie , ce ma fac " , dar va intreb eu mai intai : ce va face familia cand stati prin lume cheltuind bruma de bani ,,oferita " de jigodiile ce va exploateaza , si poate chiar ca dupa revenirea acasa va mai manjeste cu 100- 300 euro ? Ce va fac familiile cand primiti amenzile ce le platiti , sau motorina , sau te miri ce mai gasesc ,,patronii" , la decont? Ce va fac familiile cand va prinde cu ,,cimpanzeul" pe cutie si este posibil sa va duce-ti la ,,zbarna" ? Nu mai va faceti iluzii !

De ce nu gasesc soferi din West ? Ei transfera flotele in Romania unde nu declara nimic , angajaza ,,slugi " pe mizeria de salariu de aici si chiar si mizeria aia o platesc cu greutate ! Un sofer din West le cere drepturile ! Un sofer din West daca sta in week end in parcare ia intre 150 si 300 euro / zi ! Bani ce voi nu-i luati intr-o saptamana ! Soferii din West nu sunt platiti la Km !!! Au salarii orare . Cine spune ca soferii din west sunt platiti la Km minte !

Daca vreti sa faceti aceasta munca , abordati angajarea cu demnitate , nu cu capul plecat ! Mai bine mort de foame fara munca ,cu toata familia decat , umilit cu aceleasi rezultate !!!

M-am racorit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.