Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Rog ajutor!!! Ce se intampla la o angajare?


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Moderators

Nu există un standard de test, fiecare firmă te testează după modul ei. La H. Essers de exemplu, aveau niște coli A4, pe care erau desenate: două baterii de acumulatori iar eu trebuia să trasez cum se fac legăturile la borne atunci când trebuie să ''dai curent'' cuiva aflat în pană; schița unui ansamblu (autotractor + semiremorcă) iar eu trebuia să scriu greutatea maximă admisă pe fiecare osie; mai erau și întrebări... ca de exemplu: care este numărul maxim de paleți ce încap într-o semiremorcă?...

La Cartrans m-au întrebat cum se plătesc taxele de drum în Benelux? La Edy m-a pus să descriu procedura înaintea plecării în cursă...

La proba practică în general manevre: la H. Essers am parcat de două ori între două semiremorci (de fiecare dată pe stânga) și un du-te vino între intrarea în terminalul de la Curtici și un sens giratoriu (ambele amplasate în interioul curții); la Edy am dat cu spatele în linie dreaptă apoi o ''băgare la rampă'' (tot pe stânga); la Gastin (în IT) am cuplat un vagon și am dat două ture de parcare; la Kurt Beier am ieșit din curte, am făcut o oprire gen parcare în peco pentru pauză, am condus pe autostradă, iar la revenire în curte am băgat între alte două vagoane (deasemenea, tot pe stânga)... (testul teoretic la K.B. a fost o discuție doar, pe marginea timpilor de conducere și odihnă)...

Nu e nimic greu sau ieșit din comun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members
Ce contine testul teoretic? Cel practic? Daca a fost cineva, rog frumos sa ma ajute. Orice informatie e binevenita. Va multumesc.
Tu bine ca stii engleza ----> "Think positive"

Nu stii romana ----> "promti"

Tu bine ca stii să dai lecții de gramatică! :-j

:ymhug::ymhug::x când primesc 'lecții de la cineva care nu știe să meargă în picioare corect si cu o vastă experiență de 'viața'

Pe viitor vezi de Hartl tău si comment la subiect. lasă gramatica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.