Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Members

...sincer nu stiu daca mai exista...din cate am auzit, ar fi vandut camioanele si firma...eu am lucrat prin 2009 la ei....un patron destul de scarbos ( ca majoritatea )...aveau 18 masini, majoritatea intr-o stare jalnica....reparatile le faci tu, colegii si patronul Duminica (pt ca el e sambatar)...se mai presteaza si muncii agricole la el acasa (tuns gazon, livada, spart lemne etc)...eu am refuzat sa prestez genul asta de munci si au inceput problemele...in rest ce sa-ti spun se lucreaza cu rail cargo din viena, km maxim 10000-11000 pe luna, 9 euro la suta de km, 6 saptamani cu 1 acasa dar se faceau 7 sau chiar 8 cu una acasa, banii i-am luat la timp dar esti tot timpul cu o luna in urma asa ca daca pleci fara preaviz sigur nu-ti mai iei banii pe ultima luna....dar asta era atunci..vezi si tu si inca ceva: mare atentie la traseu ca iti taie km ...nu pleca in cursa pana nu-ti da el traseul (de regula bati nationalele prin cehia, germania) si la grija si la masina ca imediat te intarca daca se strica ceva.

Ca un exemplu pot sa-ti spun ca eu am observat ca pe motrica dreapta interior pierdeam aer si tot la 2 zile trebuia sa-mi umflu cauciucul...i-am spus ca pierd aer pana m-am plictisit...am mers vre-o doua luni asa si pe urma am plecat din firma ....l-am sunat si i-am dat si mail sa-i amintesc de problema masinii si sa-i spuna celui care lucra pe masina mea ca tre sa-si umfle roata tot la doua zile....vezi sa nu...ala de era pe masina era un copil fara experienta pe camion, el nu i-a spus nimic, roata s-a dezumflat complet si a frecat si a puscat.....concluzie: i-a tinut 500 de euro din salariu...deci mare atentie

...toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegilor. Eu am fost contactat de catre o doamna contabila de la firma lor din Austria,m-a intrebat daca detin actele necesare..dupa ce mi-a spus ca totul e ok am primit de la dansa in numar de mobil de la Timisoara al unui domn care se ocupa cu angajarile. Am stat de vorba cu dansul mi-a cerut copie dupa actele necesare si mi sa spus ca duminica este posibil sa plec in Austria la garajul firmei .mi-a transmis ca actele mele au ajuns in Austria ,eu acum nu stiu ce sa fac sa astept sau sa sun dinnou la ei? Mentionez ca sunt din Dambovita si daca ar fi sa plec spre Timisoara ar trebui sa o fac cu 1 zi innainte,voi ce sfaturi imi dati? Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.