Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cateva nelamuriri


BogdanB

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii ! De curand am inceput si eu scoala de soferi pentru  cat c , ce . Am constatat ca nu inveti absolut nimic . Ai 3 cursuri de mecanica si atat . Instructorul nu te invata absolut nimic . Sta langa tine si iti explica pe unde sa o iei ( genial , nu ? ) . Eu sunt primul din familie care este in domeniul asta , deci nu am de unde sa "fur" meseria , asa ca am cateva nelamuriri si intrebari .

 

1 . Ce trebuie sa fac sau sa se intample ca sa am in fiecare saptamana 56 de ore de condus ?

2 . Sa zicem ca lucrez 9 ore pe zi apoi seara ma duc acasa . Iau diagrama analogica cu mine acasa ? Cum procedez inainte sa o scot din aparat si ce trec a doua zi cand o introduc iar ? Intrebarea asta se aplica si cardului .

3. Dupa ce am condus 2 saptamini consecutiv cele 90 de ore , ce se intampla dupa ? Am voie iar 56 de ore ?

 

Va multumesc !

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

tu in acest moment faci scoala de soferi...ulterior vei face si un curs specific pentru meseria noastra si in urma absolvirii lui vei lua atestatul profesional..acolo te va invata tot ce ai intrebat tu acum..totusi daca doresti sa fii mai pregatit,[ceea ce este foarte bine], atunci cauta pe forumul nostru la legislatie subiectul cu regulamentul 561[cartea ta de capatii] si explicatiile la regulament..studiazale si atunci vei descoperi raspunsurile la intrebarile tale..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ok deci termin cu scoala si examenele pentru cat c ce . Apoi cand fac cursurile pentru atestatul de marfa ma invata tot ce trebuie sa stiu , apoi dau un examen teoretic si practic , nu ?

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ok deci termin cu scoala si examenele 

Si eu sunt incepator...la scoala te invata sa manuiesti camionul apoi cand vei merge la cursuri pentru atestate acolo vei invata ceea ce ai intrebat...rabdare si tutun[emoji6]

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.