Jump to content

Recommended Posts

• Members

va salut colegi! in legatura cu opsitar pot sa iti spun ce stiu despre ei...am avut la inceputul lunii decembrie o convorbire telefonica cu, cred, sotia patronului (romanca) care mi-a descris frumos jobul - munca la containere, lucreaza cu porturi din olanda, descarcari in germania, contract in germania, concediu 24 zile/an, la intrebarea mea despre necesitatile personale a raspuns evaziv gen - in parcari, salar aproximativ 1800 E/luna, stat pe cabina pana uiti ca esti om(cel putin 6 luni), sanse mici sa iti poti cauta chirie pentru ca am vazut nu a fost pe placul ei intrebarea, in concluzie nu mi-a placut oferta de sclavie oferita si am renuntat din start.

Edited by cico_3504
  • Like 1

• 3 years later...
  • Members

salut, se pare ca nu ar mai fi conditiile acelea din 2016 , pentru ca au anunt pe net - 

Soferi profesionisti clasa CE pentru TIR in bransa Containere Maritime si prelata
Se lucreaza din porturile Antwerpen/Rotterdam- si toata Germania
Sediul firmei DUISBURG
Conditii: Experienta de minim 5 ani, vorbitori de limba engleza sau germana minim

Descrierea jobului

-Se incheie contract de munca german, asigurare medicala inclusa, pensie, cu posibilitatea de stabilire in Germania cu familia
-Se asigura cazare gratuita, gatit, masina de spalat rufe, e.t.c.
-Flota de masini Man si Scania toate noi, la 3 ani se schimba, dotate cu frigider, TomTom profesional 

au evoluat sau ....

• Haha 1

• 3 months later...
  • Members

cam asa ceva a patit si un sofer care a plecat de la noi

s-a dus in germania sa lucreze sofer pe masina de 7.5 tone distributie de mezeluri, la telefon s-au inteles de 1800 euro si cazare, mancare.. etc

acolo cand a ajuns, de fapt erau vreo 1400 euro, cazare la vreo 60km distanta de fabrica, ar fi fost in trecut o masina mica pusa la dispozitie de firma pentru navetisti, dar evident ca "romanii" au stricat-o asa ca cu naveta se descurca fiecare dupa cum poate
asa ca omul a venit inapoi in tara si si-a luat masina proprie inapoi in germania, ca sa faca naveta la munca...

Edited by cico_3504
ortografie