Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MiniCooper blocat între bariere.


Postări Recomandate

  • Members

Bună seara, acum aproximativ o oră eram cu mașina în oraș, am ajuns la bariera feroviară, in fața mea era un domn care a ignorat semnalul roșu si a trecut peste calea ferată, problema e ca nu am apăsat pedala la timp și mașina a ajuns fix sub barieră, când am observat, primul lucru care mi-a venit in cap a fost sa merg în față, în spatele meu fiind deja alți participanți la trafic, știind că nu am depășit calea ferată, nici nu am ajuns aproape de ea, (între barieră și calea ferata este loc de o mașină jumatate, iar eu eram lipit de barieră), ce pot să pățesc? Se poate să îmi fie suspendat permisul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

prima intrebare pe care ti-as pune-o este daca esti sofer ?,observi ca nu am zis profesionist,ci doar sofer....asta deoarece intrebarea ta tine de abc-ul obtinerii unui carnet de conducere,sper sa nu fii din echipa care si-a luat permisul la sv,    in rest..ce sa zic...la tine problema e ca '''nu ai apasat pedala la timp ''' nu ca tu nu ai oprit la bariera.....ai avut timp sa observi ca cel de dinaintea ta a ignorat semnalul rosu si a trecut...dar tu nu ai avut timp sa opresti..si te-a prins intre bariere..hahaha..daca postarea e facuta la misto atunci o inteleg,daca insa e intrebare atunci ai mari si grave lacune....in acest caz iti recomand sa reinveti legislatia si cum sa participi la trafic,nu de alta dar fa un efort de imaginatie..gindeste-te ca erai cu familia,nu prea aveai loc si te lovea trenul..fa un efort de gindire si vezi daca se merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.