Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Franta


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Members

        Sunt colegi care lucreaza in Franta si vor sa ne spuna si noua cite ceva? Sau se lucreaza continuu si nu au timp sa posteze!? Sa ne spuna si noua daca salariul este acceptabil , daca se plateste la km , patronii isi permit sa-si bata joc de soferi, daca se merge mult pe nationale, si altele legate de viata soferilor din Franta.... .Poate ne pot da citeva sfaturi utile !

  Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tavy,,,,nu este asa rau in marsilia,,,,,fac la 2 saptamani marsilia si asta de vreo 2-3 ani ,,,,,si in afara de faptu ca o data mi-au furat actele ,bani,telefonu si tigarile ,alta data mi-au spart geamu lateral si mi-au furat geanta cu haine si casetofonu, ;D ;D, am vazut cum se impusca o femeie in brat si cum sare sangele de la un glont,cum arde o masina si cum explodeaza cauciucurile si rezervoru, in rest nu am mai vazut nimic ca stau in curte ca sobolanu ;D ;D ;D ;D ;D,atunci aveam masina la poarta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tavy,,,,nu este asa rau in marsilia,,,,,fac la 2 saptamani marsilia si asta de vreo 2-3 ani ,,,,,si in afara de faptu ca o data mi-au furat actele ,bani,telefonu si tigarile ,alta data mi-au spart geamu lateral si mi-au furat geanta cu haine si casetofonu, ;D ;D, am vazut cum se impusca o femeie in brat si cum sare sangele de la un glont,cum arde o masina si cum explodeaza cauciucurile si rezervoru, in rest nu am mai vazut nimic ca stau in curte ca sobolanu ;D ;D ;D ;D ;D,atunci aveam masina la poarta

;D ;D foarte tare...hai colegule,deci nu e chiar asa de rau dupa cum povestesti.

Drumuri bune sa ai si linistite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca in marsilia vezi un om care are obiecte din aur la el acela este cu siguranta strain,daca intrebi cati bani au in pormoneu max 20 euro ,daca 2 oameni se bat cei 200 trecatori nici macar nu i-au vazut ,parteru ,etaju 1 si uneori chiar si etaju 2 are la ferestre grati si obloane,,,,,,,,,deci este chiar un oras ok , precizez ce mi sa intamplat mie a fost in cursul zilei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca in marsilia vezi un om care are obiecte din aur la el acela este cu siguranta strain,daca intrebi cati bani au in pormoneu max 20 euro ,daca 2 oameni se bat cei 200 trecatori nici macar nu i-au vazut ,parteru ,etaju 1 si uneori chiar si etaju 2 are la ferestre grati si obloane,,,,,,,,,deci este chiar un oras ok , precizez ce mi sa intamplat mie a fost in cursul zilei

Mi-a mai spus un coleg care lucreaza in Franta ca este cam ... pericol, cind am vb. ultima oara venise sa-si faca actele care-i fusesera furate impreuna cu portofelul ,dupa ce fusese "anesteziat" cu vre-un spray ceva... dat in cabina, si ma invata sa leg usile intre ele cu chinga cind voi ajunge pe acolo... .Am umblat prin Franta destul de mult (cu autoturismul), si nu am avut parte de "surprize", dar este adevarat in acelas timp ca nu am trecut prin Marsilia. Oricum ,din cite aud pe la colegi pe aici , viata de sofer tir , este destul de ....palpitanta !

Va doresc drumuri bune si lipsite de "aventuri" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca in marsilia vezi un om care are obiecte din aur la el acela este cu siguranta strain,daca intrebi cati bani au in pormoneu max 20 euro ,daca 2 oameni se bat cei 200 trecatori nici macar nu i-au vazut ,parteru ,etaju 1 si uneori chiar si etaju 2 are la ferestre grati si obloane,,,,,,,,,deci este chiar un oras ok , precizez ce mi sa intamplat mie a fost in cursul zilei

Hai mai taie din ele ...da-le dracu`!!!!

Nu e dracu asa de negru cum zici tu! poate la etajul 2 erau draperii sau jaluzele...nicidecum gratii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.