Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

exista macar o firma pe comunitate la care se merita sa lucrezi?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

din ce am citit eu in toate forum-urile din acest site toata lumea are ceva de obiectat la orice firma de transport pe comunitate, si nu ca as vrea sa-i contrazic, exista macar o firma la care se poate sa lucrezi decent, si ma refer la timpi de condus la pauze,la masini,la salarii la timp,transport asigurat,....etc. De ce nu ne-am putea strange 30-40 de soferi si sa pune-m monopol pe o astfel de firma, si ma refer la faptul sa aiba numai soferi romani si dispecer roman si in cadrul acestei firme sa dovedim ca soferi romani sant cei mai buni si ca merita sa angajeze romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din ce am citit eu in toate forum-urile din acest site toata lumea are ceva de obiectat la orice firma de transport pe comunitate, si nu ca as vrea sa-i contrazic, exista macar o firma la care se poate sa lucrezi decent, si ma refer la timpi de condus la pauze,la masini,la salarii la timp,transport asigurat,....etc. De ce nu ne-am putea strange 30-40 de soferi si sa pune-m monopol pe o astfel de firma, si ma refer la faptul sa aiba numai soferi romani si dispecer roman si in cadrul acestei firme sa dovedim ca soferi romani sant cei mai buni si ca merita sa angajeze romani.

Da, exista !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

hai spune-ne ceva nou inafara de NORBERT

Cobra,nu stiu de ce,dar cred ca tu ai o boala incurabila..boala ta ii de a enerva  o persoana care sustine un lucru si tu zici altu',da omu sustine aceasta firma NORBERT si care-i problema,te deranjeaza?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii va rog sa ma iertati dar nu suport  stilul flegmatic  de la Norbert cind norma ei au nevoie de soferi de-i ustura

Colegu, sper ca ai observat ca nu ma mai obosesc sa-ti raspund la toate porcariile pe care le scrii ...

Ba, da' tu le stii pe toate ? ce dreq nu te angajeaza nimeni mai, experimentatule !!!???

ps. mai scuteste-ma frate ca ai inceput sa poluezi forumu' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Mai colegi nu va mai contrazicetzi pe lucruri de nimic. La orice firma de la noi sau de dincolo exista lucruri bune si lucruri rele. Daca ai 1000 de euro in tzara, nui bine ca e numai 1000. Daca ai vreo 1500 dincolo, nui bine ca esti plecat mai mult timp. altii care au 800 de roni pe luna si vreo 5 copii nu se plang atata. Si nu cred ca vreun monopol al catorva soferi va schimba ceva vreodata deciziile firmelor. DA, daca sar da o lege universala in europa, ca un salariu de sofer tir sa fie de un minim si un maxim, ar fi ok, ceea ce asta nu se va intampla niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • Members

din ce am citit eu in toate forum-urile din acest site toata lumea are ceva de obiectat la orice firma de transport pe comunitate, si nu ca as vrea sa-i contrazic, exista macar o firma la care se poate sa lucrezi decent, si ma refer la timpi de condus la pauze,la masini,la salarii la timp,transport asigurat,....etc. De ce nu ne-am putea strange 30-40 de soferi si sa pune-m monopol pe o astfel de firma, si ma refer la faptul sa aiba numai soferi romani si dispecer roman si in cadrul acestei firme sa dovedim ca soferi romani sant cei mai buni si ca merita sa angajeze romani.

Dar in afara de asta nu mai e niciuna sigur !

Sau colegii tin pentru ei informatiile ca sa nu mareasca numarul de romani sa le cada scaunul . . .

    Sunt sigur ca exista , asa cum sunt sigur ca de aceea "merg bine", pentru ca sunt foarte prudenti si selectivi la angajari , iar cei ce ajung acolo recomanda doar cunoscuti care sigur nu le vor crea ....probleme. Si cred ca este logic si corect asa !! Despre monopolul... catorva soferi romani care vor reabilita imaginea noastra si vor face ca angajatorii din vest sa tanjeasca dupa serviciile noastre.... , cred ca nu vom apuca noi acele vremuri... !!!

Drumuri line tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai sunt,nu va mai plangeti.Ideea e ca unde e bine nu se angajeaza sau se angajeaza doar pe recomandari,ca sa nu spun PCR.

Foarte corect ai zis.

Si eu unde sunt in Sicilia lucrez la o firma care intradevar acum nu mai angajeaza.

Am incercat sa explic ca nu e vb de luat locul, dar intradevar unde e bine acum nu se angajeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.