Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Vechea si nelipsita problema. Where the **** do we work???


Postări Recomandate

  • Members

Si mie mi se pare normal sa stii toate astea , dar nu mi se pare normal ca sa ti se spuna ca dai un test aici de limba engleza si apoi daca-l treci dai 350 de euro si pleci pentru angajare  in Danemarca, unde apoi,  se mai face o selectie de care nu ti se spune si unde la alte firme ( ex. Kim Johanson ) in urma testului au trimis acasa si soferi cu multa experienta pe comunitate ,  de aceea intreb pentru ca sa stii ce ti se poate intimpla cind ajungi acolo ca e posibil sa nu te angajeze desi ai fost acceptat in urma unor interviuri si teste aici, dai banii apoi te trimit acasa ............eu nu am chef sa dau bani , doar asa ca sa ma plimb pina acolo si inapoi ,mai bine imi iau bilet de la o agentie de voiaj cu banii astia, cu cazare si masa si imi fac concediul frumusel , asta era ideea ...........cind i-am intrebat pentru ce firma angajeaza mi-a spus ca informatia va fi data dupa interviu, dupa ce iti faci toate actele dupa ce faci drumul pina la Zalau, adica dupa ce dai banii, pentru ca plecarile se fac in ziua interviului .......corect ar fii ca aceste informatii sa le poti obtine inainte , dar daca firmele de recrutare nu le pun la dispozitie incerc si eu sa le obtin de la colegii care au trecut pe acolo si vor sa ne ajute si pe noi ceilalti ca sa evitam firme care ne iau bani si nu pot oferii ceea ce promit sau sa mergem acolo unde firmele isi respecta promisiunile .....cred ca asta e rostul discutiilor de pe forum sa ne ajutam cu informatii unii pe alti  ....multumesc de raspunsuri tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cadydyu-- Mi se pare normal sa stii sa parchezi  sa stii sa cuplezi--decuplezi  o semiremorca  doar te angajezi sofer nu croitor . Sau ce ar trebui sa stie un sofer? sa dea cu coasa?

De misto-uri nici dracu nu te intrece......Bai istetule...pe tine te-a nascut  invatat?....Un sofer, ar trebui sa stie inainte de toate, sa se fereasca de prosti !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mihai catalin. Eu nu te-am jignit si nici misto nu am facut de nimeni doar ca nu-l consider sofer pe  cate unul de pe aici care pune intrebari de acest fel.Meseria de conducator auto nu este o poezie pe care o memorez si cu care ma prezint la angajare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule Balas uite-te in urma la ceea ce se vrea acest topic si o sa vezi ca e deschis de un sofer mai incepator ce vrea sa caute o firma care accepta si soferi cu mai putina experienta , daca  nu-i considerati soferi pe cei cu mai putina experienta decit dumneavoastra nu prea inteleg de ce va angajati in dat raspunsuri care oricum nu fac parte din subiectul acestei discutii , cred ca mai bine mergeti si discutai pe forumurile ''SOFERILOR PROFESIONISTI'' care atunci cind vad unul mai stingaci in ale soferiei iese cu bita sau levierul din masina sa ne invete pe noi astia mai incepatori ca nu avem ce cauta pe drumurile publice sa nu-i stinjenim cumva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

acel domn cam pe toate topicurile pe care am vazut ca a scris a avut ceva de comentat despre soferii incepatori de parca noi nu am avea ce cauta pe tiruri.

cred ca la acest gen de oameni le este frica sa nu le luam "painea" din mana.

Nimeni nu s-a nascut invatat "OMUL CAT TRAIESTE INVATA" astA-i litera de lege.

Drumuri bune,si Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca acel om care nu vrea sa ajute sa nu incerce sa demoralizeze pa altii, prin texte de genul, ca nu ar trebuii sa mai visam noi astia incepatorii numai tiruri.

Da ce sa visam domnu meu, tiruri de jucarie?

Eu cred ca dumneavostra cand erati de varsta mea adica la 20 ani nu aveati nici pe departe atata experienta pe international cu o dubita cata am eu in 2 de cand circul cu duba.

Sper ca nu v-am jignit domnu meu dar daca un incepator cere sfaturi nu trebe sa ne luati de sus, ca pentru ca si dumneavoastra ati fost in situatia noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

MDa, sa revenim pe tema topicului, odata cu venirea frigului, sunt iarasi fara servici, deoarce nu merge treaba iarna la inghetata... Stie  cineva ceva companii prin Constanta unde sa imi pot incerca norocul ? sau braila - incepand de la Dacia papuc la 40 de T. nu-mi pasa, bani sa iasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salutare la toti care vor sa inceapa pe tir. Am mai spus-o si pe alta pagina si o mai spun si aici. Hartl Trans cu sediu in Timisoara este o firma mai mult decat ideala pentru a incepe viata pe tir. Au camioane foarte bune,mergi prin toata europa,inveti foarte foarte multe proceduri si tot ce ai nevoie ca dupa 6 luni sa iti iei viata in piept sa mergi cam la cer firma vrei,fie si cu proba de lucru. Va recomand si nu ezitati. Lasati prostiile gen Dumagas,si alte porcarii. Mergeti si invatati direct Comunitate la firma asta. Veti fi acceptati garantat. Cu putina rabdare. Merita sa incercati. Multa Bafta! Drumuri Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toti care vor sa inceapa pe tir. Am mai spus-o si pe alta pagina si o mai spun si aici. Hartl Trans cu sediu in Timisoara este o firma mai mult decat ideala pentru a incepe viata pe tir. Au camioane foarte bune,mergi prin toata europa,inveti foarte foarte multe proceduri si tot ce ai nevoie ca dupa 6 luni sa iti iei viata in piept sa mergi cam la cer firma vrei,fie si cu proba de lucru. Va recomand si nu ezitati. Lasati prostiile gen Dumagas,si alte porcarii. Mergeti si invatati direct Comunitate la firma asta. Veti fi acceptati garantat. Cu putina rabdare. Merita sa incercati. Multa Bafta! Drumuri Bune

Spune-mi te rog, daca cineva se angajeaza aici, de ce ar mai pleca dupa aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.