Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ajutor.....


mylysoferu

Postări Recomandate

  • Members

A fost o perioada cand nu stiam pe unde sa ascundem mancarea pentru ca ungurii ne puneau sa o aruncam la gunoi.

este mai bine sa  nu comentezi decit sa iriti un alt user prin comentariul tau,te rog citeste regulamentul si vei descoperi ca poti fi atentionat pentru asta,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Depinde de norocul fiecaruia,in mod legal poti trece cu 2 cartuse,tu dorind sa iei 4 cu tine inseamna ca celelalte 2 trebuie sa le imparti ,la noroc,prin bagaje  sau sa te ajute un coleg nefumator sa le ia el in bagaj,mai ramine vechea spaga la ungur daca este ,totul depinde de tine si de noroc cum am spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce nu i spui varianta legala ? Eu am inteles ca forumul nu promoveaza ilegalitatile. Si eu plec la noapte pentru 3 luni si eu sant fumator si desigur am sa mi duc tigari,dar nu trambitez atata incatSa afle toata lumea. L as fi compatimit daca sar fi plans ca nu are bani sa si cumpere mancare,da chiar sa intrebi cum poti sa duci ilegal tigari ? ........mai bine nu mai zic nimicS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

poti sa iei si mai multe cu tine. singura conditie este sa fie timbrate si sa nu le ascunzi. si eu am dus de fiecare data cand mergeam inapoi pe comunitate pana la 4 cartuse cu mine, insa intotdeauna erau timbrate si am recunoscut intotdeauna ca am tigari si cate am. cand ma intreba ii raspundeam cate am si i le si aratam. niciodata nu am avut probleme. probleme au avut doar colegii care nu recunosteau ca au si le ascundeau. stie si ungurul ca nu exista sofer care sa plece afara si sa nu aiba tigari la el sau palinca. problemele apar cand vrei sa il fentezi. sa nu imi sariti in cap, vorbesc doar din experienta personala. am trecut si pe Petea si pe Bors si pe Valea lui Mihai sau Carei. si am fost controlat inclusiv de "gunoieri" cum le zic eu la cei verzi cu vama. legal insa nu ai voie nuami 200 de tigari de persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

''De ce nu i spui varianta legala ?''

mmc66 daca recitesti vei observa ca i-am spus si varianta legala chiar in prima propozitie,apoi nefiind vorba de programul de condus,de furat din marfa sau din rezervor am considerat ca ii pot spune si o alta alternativa,in momentul cind ai mai multe solutii tu hotarasti pe cea care sa o aplici,asa cred eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.