Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

salut colegi uite un numar de la ei 0745104063 un domn pe nume stefan!plata se face la km,e 17 euro la 100 de km pe echipaj,traseele sunt cu tur retur spania-italia,spania-franta,spania-germania si mai rar spania-anglia,a sp ca se fac 15000-18000 de km de cabina,au un numar de 17 camioane de prin 2003-2005(renault magmum si daf,care sunt toate in spania)drumul pana in spania cu autocarul,primul drum,il platesti u,e 69 de euro,care ti-l deconteaza la primul salariu,dar la semnarea contractului semnezi o declaratie ca daca pleci(iti dai demisia in primele 12 luni de la angajare)bani astia ti trage inapoi(69 de euro)la 3 luni vii acasa,si stai o saptamana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de ce nu ai stat?colegu?

nu am stat pentru ca nu se respecta programul absolut deloc. si camionul pe care eram nu avea asigurare si remorcile sunt praf cu exc unora. este o singura masina pe care s respecta programul in rest nmic. de bani nu am ce sa reprosez. se dau de dat. cu 2luni in urma dar se dau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • Members

salutare colegi e cineva care a lucrat la ei sa mi spuna cum e in

afara de comentariile de mai sus, am oferta sa plec si ma intereseaza de sega logistic ca firma program bani etc.

ai functia ''cautare'' si scrii mesaj direct pe subiectul sega logistic ,nu era necesar topic nou ,gasesti informatii acolo

, pe viitor posteaza anuntul la topic :sega logistic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Dragi colegi cu mare drag va spun.. mai bine stati acasa.. am lucrat pentru firma respectiva.... cu masina lor pentru ca eu eram angajat pe alta firma pegas start logistik... la inceput a fost totul ok.. am primit banutii mai cu intarziere mai cu chiu cu vai dar i-am primit... dar pe ultimele 2 luni lucrate mi sa spus ca nu are de unde sa ma plateasca.. pt ca si el asteapta banii de la firmele pt care a lucrat.. ma trimis acasa cu 500 de e... si cu promisiunile ca voi primi si restul baniilor pe care nu i-am vazut nici in zii de azi... masinile sunt din punct de vedere tehnic praf... remorciile la fel... deci sfatul meu prietenesc stati acasa sau ducetiva la alta firma... :).. Drumuri bune colegii fara evenimente ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Dragi colegi cu mare drag va spun.. mai bine stati acasa.. am lucrat pentru firma respectiva.... cu masina lor pentru ca eu eram angajat pe alta firma pegas start logistik... la inceput a fost totul ok.. am primit banutii mai cu intarziere mai cu chiu cu vai dar i-am primit... dar pe ultimele 2 luni lucrate mi sa spus ca nu are de unde sa ma plateasca.. pt ca si el asteapta banii de la firmele pt care a lucrat.. ma trimis acasa cu 500 de e... si cu promisiunile ca voi primi si restul baniilor pe care nu i-am vazut nici in zii de azi... masinile sunt din punct de vedere tehnic praf... remorciile la fel... deci sfatul meu prietenesc stati acasa sau ducetiva la alta firma... :).. Drumuri bune colegii fara evenimente ! :D

O intrebare de om normal.......

Mașinile n.au fost praf si in perioada în care ai lucrat tu la ei?????

Sau s,au defectat si avut au avut probleme cu parcul auto după ce ai plecat de la ei? :ympeace::ymdaydream:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
au avut tot timpul probleme.. poate doar cand au inceput au fost masini bune... bagai apa din parcare in parcare.. si sa nu mai zic de frane si directie... si te rog frumos ca eu nu am jignit pe nimeni.. eu mi-am exprimat punctul de vedere.. :D

Am pus o intrebare simplă

N.am jignit. cel puțin așa cred.dacă te simți jignit... problema ta

De ce când lucrează cineva la o firmă sânt bune masinile.condițiile.etc.etc....brusc se schimbă foaia când se pleacă...

P.S si eu mă exprim doar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ce vorbesti lkw_daniel daca nu sti? vad ca pretinzi ca ai fost la ei ....

de ce nu ai stat daca era bine??? de ce nu vorbesti cu oamenii care mai sunt... care la ora actuala au de luat 5000-6000 de euro de la aceasta firma.

si sa fim seriosi ca masinile in ultimii 2 ani au fost praf... de remorci nu mai vorbim ca nici frane nu aveau.

sunt niste jafuri de masini la aceasta firma , si nici macar banii nu se dau...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de ce vorbesti lkw_daniel daca nu sti? vad ca pretinzi ca ai fost la ei ....

de ce nu ai stat daca era bine??? de ce nu vorbesti cu oamenii care mai sunt... care la ora actuala au de luat 5000-6000 de euro de la aceasta firma.

si sa fim seriosi ca masinile in ultimii 2 ani au fost praf... de remoreci nu mai vorbim k nici frane nu aveau.

sunt niste jafuri de masini la aceasta firma , si nici macar banii nu se dau...o empresa de mierda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De data asta te,o inselat simtul Andrei

N,am lucrat si nu lucrez la firma asta de care ii vorba aici ,

Era o curiozitate de,a mea ,

Iar in faza cu restante de 5-6000 euro la salar :wtf::wtf: imi pare rau pt ei si banii aia dar vina nu mai este a patronului;firmei ,tine de sofer deja treaba aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi am 3 luni la firma sega+pegas dar nu recomand nimanui sa vina nici ca incepator pt faci munca patriotica confirm toate cele spuse de colegii de mai sus de pe 6 ianuarie 2014 marius seful nostru mai lucra la rahatul asta de firma pacat iera baiat fain .am mai ramas 5 soferi doar . evitatiiiiii pe tepariii astia. doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegii,am auzit ca a plecat si nicii(popa),e adevarat???despre marius am auzit si eu,pacat,dupa el vor pleca si altii.eu zic ca se vor da si banii dar se va icepe cu imputatii la motorina si altele si de data asta cred ca pe nedrept,cam asa se procedeaza daca nu a inceput deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din ultimele informatii pe care le am de la soferii de la sega logistik , se pare ca nici pana in ziua de azi nu s-a dat restul de diurna pe luna octombrie... si suntem in luna ianuarie... soferii intreaba de bani... doamna gabriela ii minte ca se baga azi, maine ... dar sunt doar promisiuni... feriti-va de firma asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.