Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Doi inspectori ARR, raniti la munca


Postări Recomandate

  • Administrators

    Doi inspectori de la Autoritatea Rutiera Romana au fost grav raniti pe autostrada Bucuresti-Pitesti. I-a spulberat o masina in timp ce faceau un control de rutina.

    Soferita care a dat peste oameni nici macar nu trebuia sa opreasca, dar sustine ca i s-a parut ca i-au facut semn sa traga pe dreapta, iar ea s-a speriat. Cei doi inspectori, ambii in varsta de 54 de ani, au fost adusi cu un elicopter la Bucuresti.

Soferita vinovata circula pe banda 2 dinspre Bucuresti spre Pitesti. Aceasta le-a declarat politistilor ca dupa ce a depasit un camion, inspectorii ARR i-au facut semn soferului camionului sa opreasca si crezand ca ea este trasa pe dreapta, soferita a luat brusc de volan si nu a mai reusite sa-i evite impactul. Femeia s-a speriat si nu a franat, confundand frana cu aceleratia.

Astfel i-a spulberat practic pe cei doi inspectori ARR cand a incercat sa intre in parcarea de la km 110.

Femeia se afla la volanului unui Opel Astra şi avea permis din 2007. Cei doi inspectori ARR au ajuns în stare gravă la Spitalul Judeţean din Piteşti, fiind transportaţi cu Ambulanţa.

Medicii de la Unitatea de Primiri Urgenţe au decis că cei doi bărbaţi sunt în stare foarte gravă şi au solicitat ajutorul unui elicopter SMURD care i-a transportat, pe rând, la Spitalul Colentina, din Capitală unde vor primi îngrijiri medicale. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu unul cred ca sunt prea putini la cati magari sunt in trafic (ma refer aici si la unii soferi dar si la unii patroni care folosesc masini care nu sunt tocmai ok cu actele sau cu masinile).Teoretic....mai multe controale = mai putini derbedei........practica insa lasa de dorit  ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pacat de nenorocirea acestor oameni, dar cred ca i-au mai ajuns si blestemele.

Eram chiar pe autostrada, la km 50 pre Pitesti cand a inceput sa se discute pe statie de eveniment. Se pare ca cei de la ARR au cam sarit in fata camionului fara sa se gandeasca la faptul ca sunt pe autostrada si ca pe banda 2 se circula cu viteza.

Si cu acest eveniment ar trebui ca ARR-ul sa se invete minte si sa lase Politia sa opreasca masinile in trefic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • Members

pai ei unde pun ochii pe tine acolo te controleaza,io am patit tot in intersectie si trebia sa o iau la stanga,si unu dintre ei mia facut semn sa o iau la stanga,am mers aproape un km si dupaia au veit cu masina dupa mine,cred ca daca au vazut cu ADR ce au zis gata pe asta il ardem,si mau dus napoi in intersectie si au zis ca ei miau facut semn sa opresc nu sa o iau la dreapta,chiar la intrare in adjud de catre bacau chiar in intersectia aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.